Uczniowie CKZiU nr 1 pojadą do Hiszpanii i Anglii

0
Program Erasmus+ w CKZiU nr 1 w Raciborzu

W ramach programu Erasmus+, dwie grupy uczniów Centrum wyjadą na miesięczne praktyki zagraniczne do Granady na południu Hiszpanii oraz do Londynu, stolicy Anglii.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków złożonych w ramach Akcji 1. – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2018. 1 lutego 2018 r. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu złożyło do programu wniosek: „Staże zagraniczne inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów”. Spośród aż 1022 wniosków, tylko 256 zostało zatwierdzonych – wśród nich znalazł się również ten z raciborskiego Centrum, dzięki czemu szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 108 004 euro.

- reklama -

– Bardzo się cieszymy z kolejnego sukcesu. Jest to już piąty projekt unijny zatwierdzony przez Agencję Narodową w Warszawie. To wyjątkowe osiągnięcie nauczycieli Centrum – autorów projektów – mówi Jacek Kąsek, dyrektor CKZiU nr 1 w Raciborzu.

Nowy projekt obejmuje uczniów CKZiU nr 1 kształcących się w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk.

W ramach projektu, na miesięczne praktyki zagraniczne wyjadą dwie grupy uczniów Centrum: w maju 2019r. – 20 uczniów wyjedzie do Granady na południu Hiszpanii a w październiku 2019r. – 18 uczniów wyjedzie do Londynu. Młodzież będzie realizować obowiązkowe praktyki zgodne z wybranym kierunkiem kształcenia w zagranicznych przedsiębiorstwach.

Jak przypomina CKZiU nr 1, już teraz dwie grupy uczniów odbywają swoje praktyki zagraniczne w Hiszpanii i Portugalii, w ramach aktualnie realizowanego projektu – „Mobilni i kreatywni na europejskim rynku pracy”. W październiku kolejna grupa młodzieży wyjedzie na staże na Teneryfę.

publ. /k/
Fot. CKZiU nr 1 w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here