26 maja świętem polskich Mam

Dzień Matki
Dzień Matki

Dzień Matki to wyjątkowa okazja, aby podziękować naszym Mamom za trud włożony w nasze wychowanie, okazać im naszą wdzięczność, miłość i szacunek.

Jak co roku, 26 maja w Polsce obchodzimy święto wszystkich mam. W tym dniu, nasze mamy obdarowujemy zwykle kwiatami, laurkami oraz różnego rodzaju prezentami.

- reklama -

Dzień Matki to jednak nie tylko okazja do wręczenia upominku, ale także, a raczej – przede wszystkim, szansa na wyrażenie naszej wdzięczności za poświęcenie się kobiet tej trudnej, ale niezwykle ważnej roli.

Polska nie jest jedynym krajem, w którym doceniane są trudy macierzyństwa. Dzień Matki na całym świecie obchodzony był już… w starożytności. Grecy i Rzymianie otaczali wówczas kultem matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W siedemnastowiecznej Anglii za matki modlono się w katedrach, składano im upominki a w zamian – otrzymywano matczyne błogosławieństwo.

W Stanach Zjednoczonych, w 1858 roku amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872 roku Dzień Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Annie Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 roku udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany, zaś w 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

Dzień Matki nie ma swojej międzynarodowej daty – w różnych krajach święto to wypada w różne dni, miesiące, pory roku… Polska jest jedynym krajem, w którym Dzień Matki obchodzony jest 26 maja.

W tym wyjątkowym dniu, wszystkim Matkom, Mamom i Mamusiom chcemy złożyć więc najserdeczniejsze życzenia…

Niech macierzyństwo będzie dla Was źródłem radości, miłości i serdeczności. Niechaj Wasza troska i poświęcenie dają Wam satysfakcję i dostarczają wielu wzruszeń.

Życzymy Wam samych najpiękniejszych chwil z Waszymi pociechami – tymi małymi i tymi, które kroczą już swoją życiową ścieżką.

Redakcja

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here