Arkadiusz Popławski zagrał dla dzieci z RCK [ZDJĘCIA]

W ramach koncertów umuzykalniających Franciszek Borysowicz opowiedział dzieciom o muzyce organowej i samym instrumencie, natomiast specjalny koncert dał Arkadiusz Popławski.

Piątkowe spotkanie w ramach koncertów umuzykalniających dla najmłodszych miało wyjątkowy charakter. Po pierwsze koncert nie odbywał się w przestrzeni Raciborskiego Centrum Kultury, a w kościele farnym. Po drugie gościem był wyjątkowy i wybitny muzyk, organista Arkadiusz Popławski, który przez wiele lat związany był z katedrą we Fromborku, a dzisiaj możemy go usłyszeć i podziwiać jego grę m.in. w kościele farnym. W temat muzyki organowej i budowy samego instrumentu wprowadził młodych słuchaczy Franciszek Borysowicz, który chyba jak nikt inny tak pięknie opowiada młodym melomanom o muzyce, zarażając ich pasją do niej i ucząc koncertowego savoir-vivre. Dzieci mogły usłyszeć utwory, w których organy imitują grę konkretnego instrumentu, czy to trąbki czy skrzypiec. Arkadiusz Popławski dał wyraz swojej wirtuozerii w takich utworach jak: Taniec Hajducki Michała z Krakowa, Toccata d-moll Jana Sebastiana Bacha, Cztery Porach Roku Antonio Vivaldiego (Zima), Marsz księcia Danii Jeremiaha Clarke’a czy zjawiskowym Preludium h-moll Cézara Franca.

- reklama -

Koncerty umuzykalniające dla dzieci w klasach 1-3 z raciborskich szkół podstawowych odbywają się w cyklu comiesięcznym dzięki wsparciu Miasta Racibórz. Kolejne spotkanie z muzyką, ostatnie w tym roku, odbędzie się 15 czerwca.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here