Robotyka i Programowanie LEGO – ostatnie wolne miejsca na kursy

1
Racibórz: Robotyka i Programowanie LEGO w bibliotece

Tylko do końca maja trwają zapisy na wakacyjne kursy Robotyki i Programowania LEGO, które odbędą się w raciborskiej bibliotece w dniach od 25 do 29 czerwca.

Robotyka LEGO to warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Ciekawe, wesołe i inspirujące zajęcia rozwijają kreatywność ich uczestników.

- reklama -

Już od pierwszego spotkania dzieci będą samodzielnie tworzyć konstrukcje z klocków LEGO. Na kolejnych będą rozbudowywać je o elementy elektroniczne, które wprawiają budowle w ruch. Zajęcia rozwijają nie tylko logiczne myślenie i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Termin: 25-29.06.2018
Czas trwania kursu: 5×90 min.
Koszt kursu: 90 zł

Warsztaty programowania LEGO skierowane są do dzieci powyżej 10. roku życia. Przygoda z Lego WeDo, Lego Mindstorms, Jimu Robot to początek fascynującej podróży w świat robotyki, kodowania i programowania. W zależności od umiejętności, uczestnicy będą budować roboty o różnym poziomie trudności a następnie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce. W kolejnym etapie ożywią zbudowane roboty wykorzystując prosty język programowania graficznego.

Termin: 25-29.06.2018
Czas trwania kursu: 5×90 min.
Koszt kursu: 90 zł

Zgłoszenia na wakacyjne kursy w bibliotece przyjmowane są do końca maja, w EURECE przy Kasprowicza 12. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here