Czar Operetki na Dzień Matki w RCK [ZDJĘCIA]

Czar Operetki na Dzień Matki
Czar Operetki na Dzień Matki

Wystąpili: Magdalena Barylak i Tomasz Jedz, a także czternastoletnia Natalia Halama, która od pół roku uczy się śpiewu klasycznego w RCK.

27 maja w Raciborskim Centrum Kultury miał miejsce wyjątkowy koncert: „Czar operetki”. Wyjątkowy, ponieważ zorganizowano go z okazji Dnia Matki. Nic więc dziwnego, że na sali widowiskowej był komplet publiczności.

- reklama -

Można było posłuchać głosów Magdaleny Barylak, Tomasza Jedza oraz gościnnie występującej czternastoletniej Natalii Halamy. Natalia zaledwie od pół roku uczy się śpiewu klasycznego w RCK. Wykonała ona utwory solo, w duecie z ze swoim instruktorem Tomaszem Jedzem oraz w trio artystami, co spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem raciborskiej publiczności.

Magdalena Barylak to czołowa solistka Opery Krakowskiej, a także do niedawna Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, czy Opery Śląskiej w Bytomiu. Tomasz Jedz jest wieloletnim solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, a także Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Od października 2017 prowadzi zajęcia ze śpiewu klasycznego w RCK.

Artyści w towarzystwie Orkiestry Kameralnej pod batutą Pawła Szczepańskiego wykonali kompozycje największych kompozytorów operetkowych takich jak F. Lehar, I. Kalman, J. Strauss.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here