Raciborska policjantka szkoliła rodziców w szkole w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

Drugstop. Raciborska policjantka szkoliła rodziców w szkole w Bieńkowicach

W ramach działań profilaktycznych „Drugstop”, polscy i czescy policjanci prowadzą cykliczne spotkania z rodzicami i nauczycielami, podczas których poruszają temat zwalczania przestępczości narkotykowej.

W ramach polsko-czeskiego projektu, raciborscy policjanci otrzymali specjalne materiały edukacyjne, które służą im podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W walizkach edukacyjnych znajdują są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

- reklama -

23 maja br., policjantka z komendy w Raciborzu gościła w szkole w Bieńkowicach, gdzie przeprowadziła szkolenie w tym temacie dla rodziców. – Dorośli chętnie czerpią wiedzę na ten temat. Chcą wiedzieć, z jakimi środkami mogą mieć do czynienia, jak wygląda dany narkotyk, w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie – wyjaśnia raciborska policja.

Kolejnym etapem współpracy transgranicznej w obszarze walki z przestępczością narkotykową jest powstanie aplikacji multimedialnej „Drugstop”. Została ona opracowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i od 12 października możną ją bezpłatnie pobrać ze sklepów „Google Play” i „AppStore”. Aplikacja zawiera 7 głównych działów, a zawarte w nich informacje mogą być pomocne w prowadzonych na co dzień działaniach profilaktycznych. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych, odpowiedzialności karnej, dane teleadresowe placówek pomocowych z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego wraz z umiejscowieniem ich na mapie.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj