Rusza XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

0
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Ogólnopolskiej kampanii przyświeca myśl, iż czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość.

Przed nami kolejna edycja kampanii OTCD. Organizatorzy zachęcają do hucznych obchodów wypełnionych czytaniem książek przez zaproszonych gości, spotkaniami autorskimi a nade wszystko ze wspólną lekturą „Lokomotywy” Juliana Tuwima. I takie właśnie zapowiadają się obchody w Raciborzu!

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędzie się XVII Tydzień Czytania Dzieciom. To największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundację ABC XXI. W akcję tradycyjnie włączą się filie i oddziały raciborskiej biblioteki.
W filiach i oddziałach raciborskiej biblioteki zaplanowano przede wszystkim spotkania dla grup przedszkolnych i szkolnych, w ramach których czytane będą wybrane książki polskich autorów takich jak Grażyna Piątkowska, Wiesław Drabik czy Agnieszka Stelmaszyk. Lektorami w trakcie spotkań będą m.in. strażak, piłkarz, rodzice, dziadkowie czy nauczyciele.

- reklama -

Gośćmi specjalnymi w bibliotece w Markowicach w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego będą autorki książek dla dzieci Małgorzata K. Piekarska i Melania Kapelusz. Z kolei filia na Płoni zaprosi starsze grupy przedszkolne i klasy I ZSP nr 3 na przedstawienie „Złota rybka” w wykonaniu Teatru SZTUKA z Trzebini.
– Na finał zapraszamy do wspólnego rodzinnego czytania „Lokomotywy” w ramach II Pikniku Sąsiedzkiego w Ogródku Jordanowskim, który odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca w godz.15-18 – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj: KLIK

 

oprac./A/

fot. MiPBP

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here