
Parafianie z kościoła pod wezwaniem św. Tomasza Apostoła w Kietrzu licznie uczestniczyli w tegorocznej procesji Bożego Ciała.
- reklama -
Co roku wierni w święto upamiętniające Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa wyruszają za Najświętszym Sakramentem. Podczas procesji Bożego Ciała modlą się przy czterech ołtarzach przygotowanych przez mieszkańców.

Święto nazywane Bożym Ciałem lub Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy, w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. W tym roku jest to 31 maja.

Wierni z kościoła pod wezwaniem św. Tomasza Apostoła w Kietrzu licznie uczestniczyli w tegorocznej procesji Bożego Ciała.
Fot. Piotr Wołoszyn
/j/
Środowisko, jakość życia, ekologia
- reklama -





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)






![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-218x150.jpg)




