Raciborskie Centrum Kultury zaprasza w czerwcu

0
Koncert KK Pearls na rozpoczęcie lata 2018
Koncert KK Pearls na rozpoczęcie lata 2018

Wśród propozycji: premiery spektakli – „Blaszany bębenek” oraz „Krwawe historie” Teatru Tetraedr, koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy, koncert KK Pearls na rozpoczęcie lata 2018 oraz Dni Raciborza 2018. Zobacz program. 

- reklama -

 

15 czerwca, godz. 20:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
Premiera spektaklu „Blaszany bębenek” – Teatr Tetraedr
„Blaszany bębenek” na podstawie powieści Güntera Grassa to kolejny spektakl Teatru Tetraedr. Reżyserem spektaklu jest instruktor grupy: Grażyna Tabor. W obsadzie: Agnieszka Rajda, Łukasz Czogalik, Jakub Tabor, Marcin Franaszek. Wstęp 10 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

16 – 17 czerwca, teren miasta Racibórz
Dni Raciborza
Tegorocznymi gwiazdami obchodów Dni Raciborza będą Margaret i De Mono. Szczegóły dotyczące imprez towarzyszących obchodom znajdują się na plakatach i ulotkach. Zachęcamy do zapoznania się z programem. Wstęp wolny.

18 czerwca, godz. 18:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
Premiera spektaklu „Krwawe historie” – Teatr Tetraedr
Tym razem Teatr Tetraedr Dziecięca Scena wziął na swój warsztat zbiór wierszy i ballad z Antologii Poezji Dziecięcej, których treść niegdyś służąca pouczaniu i portretowaniu wad dziecięcych, dziś może być przyjęta z przymrużeniem oka. Spektakl oparty na wierszach S. Jachowicza, buduje atmosferę grozy i strachu, mówiąc o łakomstwie, lenistwie, poplamionych sukienkach, niemyciu rąk, okrucieństwie wobec zwierząt i niszczeniu książek. Bawi się formami i różnymi sposobami budowania napięcia wokół tych tematów. Wstęp 10 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

21 czerwca, godz. 17:00, RCK DK Strzecha ul. Londzina 38
Koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy
ZPiT Strzecha tym razem w szczególnym programie śląsko-narodowym „Po naszymu dla niepodległej”, przygotowanym z myślą o obchodach 100-lecia uzyskania przez Polskę niepodległości. W programie tańce, śpiewy i zabawy, m.in. z ziemi opoczyńskiej i lubuskiej. Zobaczymy także przepiękne tańce narodowe, jakimi są dostojny polonez, elegancki mazur i energetyczny krakowiak. Przede wszystkim reprezentowany będzie obszar całego Śląska – od regionu dolnośląskiego, przez bogaty folklor ziemi raciborskiej, górnośląskiej oraz Śląska Cieszyńskiego aż do energetycznych tańców górali śląskich. Koncert jest uroczystym zwieńczeniem 64 sezonu artystycznego wszystkich sześciu grup Zespołu. Zapraszamy w barwną i radosną podróż z folklorem.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa: „Śląskie kobiety – polskie twierdze”. Prezentuje ona sylwetki 42 kobiet – zapomnianych bohaterek czasów walki o polską tożsamość narodową Śląska. Ukazuje kobiety walczące w powstaniach, przechowujące broń, sanitariuszki, lekarki, kurierki, a także odważne agitatorki sprawy polskiej. Nie zbraknie też dzielnych matek uczących po kryjomu swoje dzieci języka polskiego. Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia niepodległości. Wystawa ukazuje wkład kobiet w odzyskanie przez Polskę niepodległości, ich istotną rolę w pielęgnowaniu i przekazywaniu polskiego dziedzictwa niematerialnego, ponadto jest uczczeniem przypadającej w listopadzie 2018 r. setnej rocznicy uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce. Projekt ma charakter edukacyjny, a jego realizacja przyczyni się do zwiększenia świadomości w zakresie wiedzy na temat odzyskania i odbudowy państwowości, aspektu regionalnego i lokalnego tych wydarzeń. Wstęp 10 zł. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina +.

23 czerwca, godz. 20:00, Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu
Koncert KK Pearls na rozpoczęcie lata 2018
Miasto Racibórz, Raciborskie Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski zapraszają na koncert plenerowy z okazji rozpoczęcia lata. Udział w koncercie jest bezpłatny.

Wystąpią muzycy z Izraela, Kolumbii oraz Polski, czyli niezwykły i wyjątkowy w swoim rodzaju projekt muzyczny Krzysztofa Kobylińskiego – KK Pearls. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza też na swoją stronę internetową: www.rck.com.pl oraz swój profil na Facebooku.

Fot. materiały RCK

publ. /j/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here