Międzynarodowa Olimpiada Sportowa w Bieńkowicach [ZDJĘCIA]

0
Międzynarodowa Olimpiada Sportowa w Bieńkowicach
Międzynarodowa Olimpiada Sportowa w Bieńkowicach

64 zawodników i zawodniczek z gmin partnerskich: Krzyżanowice, Hać, Piszcz i Szylerzowice wzięło udział w zmaganiach, które odbyły się na boisku w Bieńkowicach.

6 czerwca gmina Krzyżanowice była gospodarzem 12. Międzynarodowej Olimpiady Sportowej, w której rywalizowali uczniowie szkół z gmin partnerskich: Krzyżanowice, Hać, Piszcz i Szylerzowice. Miejscem zmagań dzieci i młodzieży było boisko przy szkole w Bieńkowicach. W uroczystym otwarciu olimpiady uczestniczyli starostowie gmin czeskich, wójt gminy Krzyżanowice, dyrektor GZOKSiT, dyrektorzy oraz nauczyciele polskich i czeskich szkół.

- reklama -

Do rywalizacji sportowej stanęło 64 zawodników i zawodniczek startujących w konkurencjach wg kategorii wiekowych w następujących dyscyplinach: biegi, skok w dal, rzut piłką lekarską, skoki na skakance. Dodatkowo rozegrano gry zespołowe. Młodsi grali w dwa ognie, starsi w siatkówkę. Gminę Krzyżanowice reprezentowali uczniowie z Bieńkowic, Krzyżanowic i Chałupek. Sędziami podczas zawodów byli polscy i czescy nauczyciele wychowania fizycznego.

Wyniki drużynowe:
1. gmina Krzyżanowice
2. gmina Hać
3. gmina Szylerzowice
4. gmina Piszcz

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here