Festiwal „Dziesiątka i przyjaciele” na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA]

Festiwal
Festiwal "Dziesiątka i przyjaciele" na Zamku Piastowskim

Na scenie wystąpiło prawie 200 młodych artystów z ośmiu szkół i placówek z Raciborza, Krzyżanowic, Czerwionki-Leszczyn i Rybnika.

7 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się festiwal pod nazwą „Dziesiątka i przyjaciele”, który zorganizowali Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu oraz Towarzystwo Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu przy współpracy Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk.

- reklama -

Na scenie wystąpiło blisko 200 młodych artystów przygotowanych do występu pod okiem nauczycieli z ośmiu szkół i placówek z Raciborza, Krzyżanowic, Czerwionki-Leszczyn i Rybnika. W trakcie imprezy odbyły się też warsztaty ceramiki i tkactwa, które poprowadzili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Raciborzu.

Celem imprezy było propagowanie i rozwijanie zainteresowań kulturą regionu a także doskonalenie pracy dydaktyczno-wychowawczej przez różnorodne formy sztuki oraz wymiana doświadczeń między zespołami i ich opiekunami.

fot. Zamek Piastowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here