Kontrowersyjna promocja Raciborza w teledysku rapera Korkiego

29
Fot. You Tube Teledysk Korki
Fot. You Tube Teledysk Korki

O komentarz do teledysku, w którym widzimy sceny brania narkotyków i handlu narkotykami m.in. na dziedzińcu raciborskiego zamku, poprosiliśmy władze miasta, starostwo oraz Mariolę Jakacką – dyrektor Zamku Piastowskiego.

- reklama -

 

Raper Korki kręcił sceny do swojego najnowszego teledysku do utworu „Lecicie” na terenie Raciborza. Miasto Racibórz pojawia się w tle również pozostałych teledysków rapera „Dam Tobie Powód” czy „Jeszcze”.

O ukazaniu się najnowszego teledysku ekipa związana z artystą poinformowała lokalne media: „Korki, raper z kilkunastoletnim stażem, zwycięzca pierwszej edycji programu Żywy Rap, ponownie promuje Racibórz, kręcąc trzeci już klip na terenie miasta.”

O komentarz do teledysku, w którym widzimy sceny brania narkotyków i handlu narkotykami m.in. na dziedzińcu raciborskiego zamku, poprosiliśmy władze miasta, starostwo oraz Mariolę Jakacką – dyrektor Zamku Piastowskiego.

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Leszek Iwulski, w krótkich słowach odpowiedział, iż Urząd szanuje swobodę działalności twórczej każdego artysty i nie zamierza zabierać stanowiska w tej sprawie. Nadmienił ponadto, że jeżeli artysta uważa, że w ten sposób promuje miasto, ma do tego pełne prawo.

Dyrektor Zamku Piastowskiego, jak sama przyznała nie wiedziała o całej sytuacji. Nie została do niej skierowana żadna prośba o wykorzystanie wizerunku zamku. Jak zaznaczyła, z infrastruktury zamku, może korzystać każdy i nie ma zakazu wykonywania zdjęć oraz nagrywania filmów. Wspomniała również, że beneficjentów chcących skorzystać z urządzeń i obiektów znajdujących się na Zamku Piastowskim obowiązuje cennik wynikający z uchwały Zarządu Powiatu Raciborskiego. Dyrektor Jakacka zauważyła również, że w teledysku nie było widocznych znaków graficznych miasta (logotypów, herbu) ani nazw własnych (miasta Raciborza, Zamku Piastowskiego albo powiatu) wskazujących na samowolne nadużycie i wykorzystanie wizerunku wyżej wymienionych.

Od starostwa niestety, nie doczekaliśmy się odpowiedzi.

Czytaj również:

Anna Kokolus, wicedyrektor RCK, o teledysku rapera Korkiego

Felieton: „Artystą może być każdy”

Fot. You Tube Teledysk Korki

/DN/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

29 KOMENTARZE

 1. T

  Wstyd! A ten Pan, który występuje to dopiero powinien się wstydzić, tym bardziej jak ma dzieci!

  • Anonim

   W sumie 4 , piąte w drodze

 2. raciborzanka

  no niezłe niezła promocja Miasta,choc nie wiadom
  gdzie to kręcono zadnej nazwy naszego miasta nie widac,niesmaczne inie podoba mi sie to.

 3. Mia

  I z czego tu być dumnym?! Pewnie teraz chodzi z uniesioną głową po mieście, że wystąpił w teledysku bez żadnej wartości. Jak nastolatek, a Pan pewnie już swój wiek ma. Żal.
  Brzydki teledysk i tekst. To z pewnością do promocji naszego miasta nie należy!

 4. Azaz

  Ktoś na to pozwolił. Z jednej strony uświadamianie młodzieży walka z narkotykami i dopalaczami a z drugiej promowanie handlu i ćpania

  • Anonim

   kto tu do czegoś namawia ? pytam po raz 2

 5. Kamil

  A ten „Pan” co tak wciąga to jakiś kierownik czy dyrektor z Eko-Okien. Masakra

  • Tez tam pracuje ;)

   I co z tego w pracy sie apisuje a co robi po pracy jego sprawa….

  • Tez tam pracuje ;)

   I co z tego w pracy sie spisuje a co robi po pracy jego sprawa….

  • Anonim

   człowiek który ma ukryte talenty aktorskie w tej sytuacji samozwańczy aktor który ma na tyle odwagi by pokazać swoją twarz w takich „kontrowersyjnych” ujęciach w przeciwieństwie do was anonimowi znawcy tematu i wszystkiego co związane jest z niepokazywaniem swojego ryja…

   • P

    Hahaha…… ukryte talenty aktorskie…. madakra! Lepiej niech je ukryje z powrotem i nie robi z siebie błazna. W sumie…. szczeniackie spełnienie marzeń, hahaha

 6. wolny. człowiek

  Tandetny to jest ten artykuł. Artysta ma prawo do wyrażania siebie w jaki tylko sposob chce. Za niedługo może cenzura wróci i pan burek usiądzie w zarządzie a nie za sterami tego portalu.

 7. Wichajster

  Po pierwsze nikt nikogo w tym utworze do niczego nie namawia to sa realia ktore ciagna sie juz od ponad dekady czyste fakty.Czy ktos w tym klipie wyglada na nacpanego ? .Odkad dragy weszly na rynek mlodziez grzeje je wszedzie poczawszy od dyskotek i klubow konczac nawet na bulwarach czy nawet w pracy to jest przestroga dla was z ciemnego grodu byscie przejzeli na oczy.Gazeta wykorzystała klip do obrobienia dupy konkurencji ktora troche podgrzala atmosfere i promowala zwiastun nie wiedzac co sie swięci od tak, dobrze wiedzac ze portale konkurencji sie nie odezwa. Ot taki hooyowy biznes. A dla reszty to taki pstryczek by nie robili sobie smietnikow ze swoich portali. Zreszta te portale to i tak smietnik

 8. Wichajster

  Pozatym czy redakcja otrzymala zgode na publikacje wizerunku . Robicie narkomanow z aktorow moze sie to zle skonczyc ten jeden ma chody i umie zagrac a wy jestedcie do dupy

 9. Anonim

  Dariusz Niestroj Smigasz na Intro Festiwał ?

 10. Anonim

  Redaktorku Porobisz zdjęcia naćpanych specyfikami a potem je upublicznisz tutaj jak tego nie zrobisz to ja zrobię takie foty i ci je podeśle byś miał materiał nawet zrzeknę się praw autorskich

 11. Qrt

  Chwileczkę! Gdyby nie media to nikt z poza Raciborza nie skojarzył by scenografi z naszym miastem. Z tego co widzę to teledysk był reżyserowany. Posłuchajcie sobie innych polskich raperów i obejrzyjcie ich teledyski… przykładem jest Borixon, który lata temu takie scenariusze miał w klipach. Tutaj chłopaki zrobili coś dobrego i prawdziwego. Ludzią pękają dupy z zazdrości a media biją wyświetlenia czyimś kosztem. No a… Korki ma promo.

 12. T

  Hahaha…. że niby aktor…. dobre, dobre

 13. Ilona Ona

  Nie rozumiem o co całe zamieszanie. W teledysku nie ma nic rażącego dla Raciborza bo przeciętny Polak nawet się nie zorientuje, że to w Raciborzu jest kręcone. Poza tym to teledysk – więc nie róbcie afery tam gdzie jej nie ma.

 14. Racibusztodno

  komentarz został usuniety

  • Pienknyracibusz

   Props, z testo rozjebalo

  • Krzysztos cziter

   Usuneli komentarz bo trafil w sedno hahahahah

 15. Paweł

  No, nie ma się co dziwić, że jest też nagonka na „aktora” ! W końcu cena sławy „aktora” hehehe. Tylko szkoda rodziny czy dzieci. Np. nauczyciele dzieci już będą patrzeć inaczej na takiego rodzica wciągającego krechę. A dzieci czy młodzież też wyrozumiała nie jest. Więc mogą wytykać palcami, a to twój ojciec jest w tym teledysku i lansuje się narkotykami, furami i giwerami…. No cóż, chyba w tym momencie dobro dziecka tu nie jest przemyślane a wielka szkoda myśleć tylko o sobie!

 16. Tv trwam

  To jest tylko klip .Ludzie ogarnijcie się to że ktoś gra w filmie zabójce nie oznacza że nim naprawdę jest macie umysły z epoki kamienia łupanego 😂

 17. Antonio Nicer

  Co to kurwa ma być za debil nie dość ze cpie jakis proszek do pieczenia z garnka bo torcie na urodziny swojego niechcianego dziecka to jeszcze Nawija jakieś hip hopy bez jakości co to jest żenada gdzie Ty nagrywasz chłopie te badziewie w myjni czy co

 18. Korek

  Witam jestem raperem Korki chciałbym przeprosic za moje skandaliczne zachowanie nagram oficjalne przeproszenie i wygłoszenie ze jestem Narkomanem i w zapłacę milion złoty na rzecz Raciborskiej Rozrywki bo nic sie tu nie dzieje

 19. P. ILONA z Markowic

  Kurwa co za chuligan jebany wgl co to za pseudonim Korki wez se kurwa stan w korku w korkach I wsadz se w dupe korek. Korki kurwa wiadomo od razu ze nikt Cie nie będzie lubił jak ktoś będzie wracał z pracy

 20. Wilku ćpunek ze wsi

  Ilona może ty sobie wsadź korek w gębę ze ci się zamknęła na zawsze !!! Nie znasz nie komentuj !!! A co to za imię ,Ilona, moja prababcia nie dawla by na imię swojemu dziecku . Tak wiec jak nie znasz mor…a w kub..el!!! Pozdrawiam

 21. POLAK 100%

  Polska „PATOLA” do wycięcia w pień…. ciota czym się chwali …..swoją słabością….kiedyś by go zd…mali w pierdlu za ćpanie….dziś ćpun to obywatel „KONFITURA” kręci afery i kolesi na bani sprzedaje….”CWEL”…. albo ???? pokazuje jakie mamy chore społeczeństwo też….cały brud przyszedł z USA pieśni biedoli i amerykańskiej „PATOLI”…hymn kloszarda….

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here