Z Raciborza do Czech na dwóch kółkach [ZDJĘCIA]

0
Przyjazna Granica- Silesia Tour 2018 „Mokrinki” – Czechy
Uczestnicy rajdu na starcie przy Pl. Długosza.

15-17.06.2018 odbył się rajd rowerowy PTTK Racibórz pt: Przyjazna Granica- Silesia Tour 2018 „Mokrinki”. Rowerzyści pokonali piękna, choć niełatwą trasę z Raciborza do czeskiej miejscowości Mokrinki.

Rajd rozpoczął się dnia 15.06.2018 spotkaniem uczestników rajdu na Placu Długosza w Raciborzu, sprawdzeniem obecności oraz wręczeniem pamiątkowych butonów. W wyprawie rowerowej wystartowało 16 osób.

- reklama -

Pierwszego dnia uczestnicy kierowali się na Krzanowice, gdzie przekroczyli granicę Polsko-Czeską i już dalej trasą, ścieżką rowerową nr 551 kierowali się do Opavy, gdzie zatrzymali się przy Białym Zamku. Dalej ruszyli przepiękną trasą 551 przez Park Narodowy Kałuża, którego trasa nie należy do łatwych ponieważ, drogi są kamieniste, wąskie i pod górkę. Rowerzyści dali radę i dotarli na miejsce zakwaterowania, czyli Mokrinki do Ośrodka rekreacyjnego „U Bordu„.

Drugiego dnia rowerzyści udali się na objazd okolicy, pokonując ciężkie górzyste tereny, zwiedzając zaporę, zbiornik nad Kruzbergiem, odwiedzając miejscowość Dworce. Dalej obrali kierunek Bilcice i tym sposobem trafili do bazy noclegowej. Podobnie jak pierwszego dnia pokonana trasa nie należała do najłatwiejszych – odwiedzane tereny  są piękne, ale i wymagające.

Trzeciego dnia o godzinie 9:15 uczestnicy wyruszyli w trasę powrotną. Początek trasy okazał się dość ciężki bo rozpoczął się długim ponad trzy kilometrowym podjazdem pod górę.  Dalsza trasa była już na szczęście łatwiejsza, a rowerzyści mogli cieszyć się pięknymi widokami i stromym zjazdem w dół, w godzinach wieczornych dojeżdżając do Raciborza.

oprac./A/

fot. PTTK Oddział w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here