Raciborscy szafarze na ogólnopolskiej pielgrzymce

0
OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NADZWYCZJANYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ
"Tutaj na nowo odkrywamy kim jesteśmy, na nowo uświadamiamy sobie jaką godnością nas Bóg obdarzył. W duchu pokory i służby posługujmy niosąc Chrystusa w znaku, który tu na ziemi nie ma sobie równych" – mówił w homilii arcybiskup Górzyński.

W sobotę 16 czerwca br. wspólnota Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej z Parafii pw. Matki Bożej w Raciborzu pielgrzymowała wraz z ks. proboszczem do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Była to IX Ogólnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11.00 w bazylice mniejszej pw. Trójcy Świętej. Do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego pielgrzymowało ponad 1200 szafarzy z całej Polski. Przybyłych pątników w imieniu gospodarzy sanktuarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej powitał o. Krzysztof Jamrozy OMI, Mistrz Nowicjuszy. Następnie o. Kazimierz Bielak OMI, duszpasterz pielgrzymów i turystów przybliżył historię sanktuarium.

- reklama -

O godzinie 11.30 miała miejsce konferencja, którą wygłosił ks. dr Adam Wilczyński, Ojciec Duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego z Kielc nt. „Rola Eucharystii w duchowym rozwoju ucznia Chrystusa”. Po pierwszym bloku spotkania wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na ciepły posiłek. Dzięki życzliwości i pomocy Wojska Polskiego w błyskawiczny sposób tak wielka rzesza pątników mogła zostać nakarmiona ciepłym bigosem wydawanym z wojskowych kuchni polowych.

OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA NADZWYCZJANYCH SZAFARZY KOMUNII ŚWIĘTEJ

Punktem kulminacyjnym dorocznej pielgrzymki Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej była Eucharystia celebrowana w bazylice świętokrzyskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego. Obecni byli także biskupi: Adam Bałabuch ze Świdnicy, senior Edward Frankowski z Sandomierza oraz Rudolf Pierskała z Opola. Wraz z księżmi biskupami koncelebrowało ponad 20 kapłanów, którzy przybyli wraz z szafarzami. Na zakończenie Mszy świętej przemówił biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza, który w imieniu biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, ordynariusza diecezji sandomierskiej, podziękował księżom biskupom za modlitwę, obecność oraz wyraził słowa wdzięczności wszystkim nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej. Następnie arcybiskup Józef Górzyński udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego, które każdy z uczestników pielgrzymki mógł uczcić przez ucałowanie.

oprac./A/

fot. Parafia Matki Bożej w Raciborzu

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here