„Kompetentny bibliotekarz = nowoczesna biblioteka” – szkolenie w bibliotece

0
Kompetentny bibliotekarz = nowoczesna biblioteka
Podczas pierwszego szkolenia uczestnicy dowiedzieli się jak wykorzystać potencjał serwisu Facebook.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w raciborskiej bibliotece w ramach projektu „Kompetentny bibliotekarz = nowoczesna biblioteka” rusza szkolenie dla pracowników placówki.

- reklama -

Już po raz drugi z rzędu biblioteka otrzymała fundusze na podnoszenie umiejętności swoich pracowników poprzez udział w szkoleniach. Pierwszym, które odbyło się w ramach projektu „Kompetentny bibliotekarz = nowoczesna biblioteka” było szkolenie „Biblioteka na Facebooku – poziom zaawansowany”, które poprowadziła Kalina Downarowicz z firmy Good Books. W trakcie szkolenia prowadząca skoncentrowała się na tym, jak usprawnić komunikację z czytelnikami, zwiększyć ruch na Facebooku i wykorzystać potencjał serwisu. Uczestnicy dowiedzieli się również m.in. jak zdobywać nowych obserwatorów, poprawić zasięg swoich postów, analizować zachowania fanów i pisać posty tak, aby dostawać więcej lajków, komentarzy i udostępnień.

– Facebook jest dziś ważnym kanałem komunikacji z naszymi czytelnikami, stąd pomysł żeby doszkolić się właśnie w tej dziedzinie. Przy okazji zachęcamy wszystkich do odwiedzin naszego facebookowego profilu – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

oprac./A/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here