Nocy Wakacyjnych Duchów na rozpoczęcie wakacji [ZDJĘCIA]

„Wakacje z duchami” w bibliotece w Markowicach
Podczas Nocy Wakacyjnych Duchów dzieci poprzebierały się za duszki.

Z okazji rozpoczęcia wakacji w bibliotece w Markowicach odbyła się noc z duchami. W nocy z 22 na 23 czerwca dzieci m.in. obejrzały spektakl, wzięły udział w zabawach tanecznych, a także liczyły gwiazdy na niebie.

Na poprzebierane za duszki przedszkolaki czekała noc pełna atrakcji przygotowanych przez przedszkole i bibliotekę. Wieczór rozpoczął się od spektaklu „Lisek chytrusek” w wykonaniu Teatru Kwadryga. Małe duchy żywo włączyły się w akcję ratowania gąski ze szponów cwanego lisa, pomagając z pozycji zaangażowanej widowni.
Emocje się na tym nie skończyły. Pokrzepione pizzą dzieci wzięły udział w zabawach, zajęciach plastycznych i wytańczyły kawał nocy w rytm nie tak strasznych przebojów. Przed północą podzielone na dwie grupy wyruszyły na nocne podchody. Terenem zabawy była dzielnica Markowice, a wśród zadań m.in. liczenie gwiazd na niebie, odgadywanie marek samochodów i poszukiwanie skarbów natury. Wracając do przedszkola duszki były świadkami niecodziennego zjawiska – czyżby w ich ulubionym przedszkolu faktycznie rezydowały duchy? Mimo mocnych wrażeń przedszkolaki szybko zasnęły, by rano opowiedzieć o wszystkim stęsknionym rodzicom.
Noc Wakacyjnych Duchów odbyła się w ramach projektu „Wielka liga młodych czytelników”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj