Kuźnia Raciborska: Zmiany w systemie gospodarki odpadami [WIDEO]

Odpady
Odpady

Najważniejsze zmiany dotyczą dystrybucji worków, segregacji popiołu oraz odpadów kuchennych i zielonych, a także częstotliwości odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z terenów wiejskich, odpadów wielkogabarytowych i „elektrośmieci”.

- reklama -

1 lipca tego roku wejdą w życie zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Kuźnia Raciborska. Worki do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych, w ramach uiszczonej przez właściciela nieruchomości dotychczasowej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będą bezpłatne (w systemie wymiany 1:1). Popiół z palenisk domowych będzie podlegał segregacji. Nie będzie można łączyć odpadów kuchennych (biodegradowalnych) z zielonymi (oddzielna segregacja). Zmieni się częstotliwość odbierania zmieszanych odpadów komunalnych z terenów wiejskich oraz odpadów wielkogabarytowych. Inny będzie też sposób odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Ze szczegółami można się zapoznać w ulotce: Zmiany w systemie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Kuźnia Raciborska.

W razie wątpliwości (po zapoznaniu się z ulotką) można skontaktować się z Referatem Gospodarki Nieruchomościami Rolnictwa i Ochrony Środowiska pod numerem tel. 324191417 wew. 131.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here