Koleje Śląskie zachęcają do podróży z pupilem

0
dzień_psa_koleje_slaskie
W Raciborzu można całkowicie za darmo wszczepić swojemu pupilowi czip.

W związku z przypadającym na 1 lipca Międzynarodowym Dniem Psa Koleje Śląskie zapraszamy do świętowania. W tym dniu czworonożni pupile mogą podróżować pociągami bezpłatnie.

Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród właścicieli czworonogów – Koleje Śląskie gościły wówczas ok. 40 psów na pokładach pociągów. Dlatego też i tym razem z przyjemnością przyłączają się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa.

- reklama -

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Śląskich przez całą niedzielę (wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa – tutaj z pomocą może przyjść np. nasze Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie wystarczy poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

Zachęcamy wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z psem Kolejami Śląskimi. Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w naszych pociągach tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą pupili w podróż nie tylko od święta.

oprac./A/

fot. Koleje Śląskie

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here