Osiem sióstr juniorystek powiedziało Bogu „tak”

Zgromadzenie Misyjne Służebnic Ducha Świętego

Powołania zakonne zdarzają się obecnie coraz rzadziej. To przejaw trudności współczesnych młodych ludzi w odkrywaniu własnej drogi życia. W Zgromadzeniu Misyjnym Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu aż 8 sióstr odnowiło śluby czasowe.

W poniedziałek, 25 czerwca br., osiem sióstr juniorystek ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego : s. Barbara Panfil, s. Anna Narloch i s. Marta Poświatowska ( szóste śluby czasowe), s. Filipa Miś (piąte śluby), s. Maksymiliana Maria Lichota, s. Olga Piluszyk, s. Agnieszka Królikowska i s. Krystyna Błędowska (śluby złożone po raz czwarty) ślubowało Trójjedynemu Bogu na kolejny rok  TAK.

- reklama -

W przyszłym roku s. Barbara po powrocie z międzynarodowej probacji na Filipinach złoży śluby wieczyste. Siostry wyraziły głęboką wdzięczność Bogu, że odnowienie profesji czasowej zbiegło się z urlopem s. Basi i pobytem s. Krysi w Polsce – dlatego odbyło się w niemal pełnym juniorackim składzie (zabrakło jedynie s. Agnieszki Chybińskiej, która odnowiła swoje śluby kilka godzin przed nami na argentyńskiej ziemi).

W tym roku  do tego ważnego wydarzenie przygotowywał siostry o. Edward Konkole. SVD. Ojciec Edward wygłosił dla nich cykl swoich konferencji w dniach od 18 do 25 czerwca.

oprac./A/

fot. pexels.com

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A ja tam czekam w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Na co czekam?
    Czekam na większe zaangażowanie dzielnicowych w podkreslanie dobrej wspolpracy z mafia watykanska. Czekam na wieksze podkreslanie przez politykow, ze mafia watykanska to nasz wspolny fundament ktory daje nam moralnosc.

  2. Do „Katarzyna i myszy” – radzę powstrzymać się od takich komentarzy z mową nienawiści i niesprawdzonymi pomówieniami – takie coś jest karane.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here