Juniorzy AZS Rafako Racibórz w finale mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

0
Juniorzy AZS Rafako Racibórz w finale mistrzostw Polski
Juniorzy AZS Rafako Racibórz w finale mistrzostw Polski

Maksymilian Skowronek i Wojciech Szwed, wychowankowie AZS Rafako Racibórz, awansowali do turnieju głównego Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej, gdzie zmierzą się z najlepszą szesnastką par w Polsce.

Wychowankowie Klubu Siatkarskiego AZS Rafako Racibórz – Maksymilian Skowronek i Wojciech Szwed (obecnie zawodnik Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel) – po wygraniu 11 czerwca Mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej, w dniach 27-28 czerwca przystąpili do turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski, które odbyły się w Czechowicach-Dziedzicach. Wystartowało w nim 16 drużyn – po cztery najlepsze z województw śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego.

- reklama -

Po pierwszym dniu Maksymilian Skowronek i Wojciech Szwed po wygraniu trzech meczów bez problemu znaleźli się w szóstce najlepszych ekip turnieju walczących o najlepszą czwórkę, która miała zapewniony awans do Mistrzostw Polski. W drugim dniu po wygraniu pierwszego meczu awans był już pewny i wychowankowie AZS-u czekali już tylko na finał. W meczu o pierwsze miejsce i rozstawienie na turnieju centralnym zmierzyli się z drużyną z Iławy. Po bardzo ładnym, pasjonującym, zaciętym meczu, który owocował w wiele obron, długich wymian, ataków i bloków, para Skowronek/Szwed musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 1:2 (24:22, 19:21, 13:15).

Maksymilian Skowronek i Wojtek Szwed awansowali do turnieju głównego Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej z drugiego miejsca, gdzie zmierzą się z najlepszą szesnastką par w Polsce (miejsce i termin nie jest jeszcze znane). Trenerami zawodników są Adam Kurpis i Bartek Frątczak.

fot. FB AZS Rafako Racibórz Volleyball
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here