Wskaż Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2018

NPP edycja 2018. Województwo śląskie

Realizacja najpopularniejsza w internetowym plebiscycie zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Wśród zgłoszonych 26 inwestycji nie ma jednak propozycji z Raciborza.

Do końca lipca trwa plebiscyt publiczności, w którym wybierać można najlepsze realizacje zgłoszone do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018. Realizacja najpopularniejsza wśród osób biorących udział w głosowaniu przez internet zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a pomiędzy osobami, które oddały swój głos, zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

- reklama -

Do tegorocznej, 19. już edycji konkursu zgłoszono 26 realizacji, które znajdują się na terenie 18 gmin województwa. 17 realizacji zostało zgłoszonych przez gminy, natomiast 9 zgłoszeń dokonały inne podmioty (inwestorzy i projektanci). Większość realizacji ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej.

W konkursie o tytuł najlepszych stanęły zarówno przebudowane, zmodernizowane istniejące już obiekty i przestrzenie, którym nadane zostały nowe funkcje, jak również nowe inwestycje.

Internetowe głosowanie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br.

Wśród zgłoszonych NPP 2018 z naszego regionu znalazły się m.in. Zielone Wyspy Miasta Rydułtowy, bulwary nad rzeką Nacyną w Rybniku czy też Miasteczko Ruchu Drogowego w Radlinie. Wszystkie zgłoszone do konkursu realizacje znajdziecie tutaj.

publ. /k/
Fot. npp.slaskie.pl
Na zdjęciu: Skwer z tulipanami przy bulwarach nad rzeką Nacyną w Rybniku

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj