Kolejne drzewa do wycinki. Obumierają i zagrażają bezpieczeństwu

Racibórz: Daglezje zielone na Placu Mostowym

Starostwo Powiatowe wydało decyzję o wycince w sumie czterech drzew i krzewów. Mają zostać usunięte w ciągu tygodnia.

Pierwsze z przeznaczonych do wycinki drzew to topola mieszańcowa na skwerze pomiędzy ulicami Matejki, Warszawską i Żeromskiego. – Drzewo to jest w stanie prowadzącym do obumarcia. Korona drzewa w 90% martwa. Widoczne są śladowe objawy zachowania żywotności (poniżej 10%). Na pniu i konarach widoczne są owocniki grzybów pasożytniczych. Jeśli drzewo będzie w dalszym ciągu znajdować się na często uczęszczanym przez mieszkańców skwerze, będzie to zagrażać bezpieczeństwu ludzi – tłumaczy raciborski magistrat.

- reklama -

Racibórz: Topola mieszańcowa do wycinki

Urząd Miasta zwrócił się do starostwa również o wycięcie robinii, znajdującej się w Parku Roth. Robinia akacjowa to drzewo dwupniowe, którego jeden pień rośnie pod kątem 40 stopni, drugi natomiast wyrasta pod kątem 70 stopni. W dodatku korona drzewa na jednym z pni wyłamała się przed kilkunastoma laty. Korona na drugim z pni, z powodu starości i próchnicy, wyłamała się na początku czerwca.

Racibórz: Robinia akacjowa do wycinki

Ostatnie dwa drzewa przeznaczone do usunięcia to daglezje zielone, znajdujące się na Placu Mostowym. Jedno z tych drew jest po prostu martwe. Drugie obumiera – jedynie ok. 10-15% przyrostów zachowało żywotność.

Racibórz: Daglezje zielone do wycinki

Drzewa zostaną wycięte w ciągu tygodnia. – W razie wątpliwości prosimy kontaktować się z panem Maciejem Piątkiem z Wydziału Komunalnego, pod numerem telefonu 32 7550788 – wyjaśnia Urząd Miasta.

publ. /k/
Fot. UM Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj