Zakończenie roku akademickiego UTW w Nędzy

zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy.
W spotkaniu uczestniczyły 22 osoby, Studentom rozdano dyplomy uczestnictwa.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy oficjalnie zakończyli rok akademicki 2017/2018. Podczas uroczystego zakończenia podsumowano działalność UTW i wytyczono nowe wyzwania na przyszłość.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyły 22 osoby, studentom rozdano dyplomy uczestnictwa. Przeprowadzono także wybory nowych władz. Prezesem ponownie wybrany został p. Adam Grzybowski. Na zakończenie wszyscy studenci uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym. W tym roku akademickim zajęcia w postaci cotygodniowych wykładów, warsztatów, slajdowisk, pokazów filmowych odbywały się regularnie. Tematyka spotkań dotyczyła m.in. ziołolecznictwa, historii sztuki, aromaterapii, pierwszej pomocy przedlekarskiej, nordic walking. Poza udziałem w wykładach studenci byli także bardzo aktywni na zajęciach ruchowych regularnie uczestnicząc w treningach fitness. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyła się grupa tańca liniowego, interesujący okazał się też kurs komputerowy. Ponadto studenci pilnie uczyli się języka niemieckiego i angielskiego. W trakcie roku akademickiego nie zabrakło atrakcyjnych wycieczek, m.in wyjazd do Głogówka, wyjazd do Nysy, były też wycieczki do Czech oraz Austrii. Ponadto studenci korzystali z oferty kulturalnej w regionie, uczestnicząc w koncertach.

- reklama -

zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy.

Mimo iż rozpoczęły się wakacje, studenci UTW nie próżnują i spotykają się nadal. 5.07.2018 odbędzie się spotkanie integracyjne na łowisku „Taaka Ryba” w Suminie. Impreza ta połączona będzie z rajdem rowerowym. Sukcesem zakończył się udział w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie”, gdzie wraz z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy pozyskaliśmy dofinansowanie projektu „Bogactwo ziół w Nędzy”, który odbywać się będzie w terminie 1.07-31.10.2018, a jego działania polegają m.in. na wykładach o ziołach i spotkaniach terenowych, stworzeniu ogródka zielarskiego oraz zielnika w wersji papierowej dla mieszkańców Gminy Nędza. Ponadto w okresie wakacyjnym będziemy się przygotowywać do 5. jubileuszowego roku akademickiego 2018/2019.
UTW przygotowuje się także do ogólnopolskiego spotkania „Senioriada” w Krakowie, które odbędzie się 21.09.2018 oraz do udziału w „Roztańczonej Jesieni w Górach”, która odbędzie się w D.W. Nagara w Międzybrodziu Żywieckim w dniach 27-28.10.2018.

oprac./A/

Fot. Gminne Centrum Kultury w Nędzy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj