Lato z biblioteką: skandynawski wtorek, indiański czwartek [ZDJĘCIA]

0
Lato z Biblioteką Racibórz
Lato z Biblioteką to spotkania wypełnione lekturą ulubionych książek, twórczymi zajęciami plastycznymi i zabawami na świeżym powietrzu.

Kolejne dwa spotkania z cyklu Lato z Biblioteką odbyły się w zeszły wtorek i czwartek w Filii nr 2 na Ostrogu. Zajęcia po raz kolejny wzbudziły zainteresowanie wielu uczestników. Tym razem tematem przewodnim zajęć była Skandynawia i oraz Indianie.

Raciborska biblioteka już po raz kolejny udowadnia, że wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne! W tym roku, w związku z remontem Centrali biblioteki, zajęcia odbywają się w filii na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12. Nie zmienia się natomiast formuła wakacyjnych spotkań, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek w godz. 11.00-14.00. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci od 6 roku życia.
W tym tygodniu, na wtorkowych zajęciach, dzieci poznawały pisarzy skandynawskich m.in. Astrid Lindgren, Tove Jansson czy Selmę Lagerlöf, której „Cudowną podróż” wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Wykonały także czapki i tarcze skandynawskich wojowników, czyli wikingów. W czwartek z kolei mali czytelnicy odbyli fantastyczną podróż przez książki i filmy o Indianach. Dzieci poznały opowieść o Senekach pt. „Przyjaźń wydry” z tomu „Dar totemów. Baśnie indiańskie” oraz uszyły tradycyjne stroje indiańskie.

- reklama -

Oprócz biblioteki na Ostrogu, na wakacyjne zajęcia zapraszają także pozostałe filie biblioteczne. W Ocicach dzieci odkryją magiczny świat Alicji, w bibliotece na Płoni będzie jak na Dzikim Zachodzie, filia przy Żorskiej zrobi skok w dal przeszłości, w Brzeziu będzie otwarte wakacyjne biuro detektywistyczne Lassego i Mai a uczestnicy zajęć w bibliotece w Markowicach wyruszą w podróż szlakiem legend polskich. Szczegółowe terminy spotkań na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

 

oprac./A/

fot. MiPBP Racibórz

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here