Ostatnie pożegnanie ojca Metodego [ZDJĘCIA]

pogrzeb ojca Metodego
fot.Gabriela Habrom-Rokosz

W wieku 86 lat zmarł o. Metody Reinhold Grzesiek. W środę 4 lipca odbyły się uroczystości pogrzebowe, które rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. św. Paschalisa w Raciborzu.

Ojciec Metody Reinhold Grzesiek zmarł 30 czerwca 2018 roku w szpitalu w Raciborzu. Dożył sędziwego wieku –  86 lat, z czego w zakonie 49, a w kapłaństwie 47 lat. Ostatnie pożeganie ojca Metodego nastąpiło 4 lipca 2018 roku św. w kościele pw. św. Paschalisa w Raciborzu.

- reklama -

Pierwszą placówką o. Metodego był klasztor w Gliwicach, gdzie przez pięć lat pełnił funkcję wikariusza parafialnego. Następnie został przeniesiony do Borek Wielkich, gdzie spędził aż dwadzieścia siedem lat, z czego pierwsze dwanaście jako magister nowicjuszy, a resztę jako ojciec duchowny braci przygotowujących się do złożenia pierwszych ślubów. W tym samym czasie, w latach 1979 – 1983, pełnił urząd jednego z definitorów prowincjalnych. Od roku 2003 o. Metody przebywał w Kłodzku, mieszkając przez trzy lata w klasztorze Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji przy ul. Łukasińskiego i pełniąc obowiązki kapelana sióstr. Następnie na rok czasu przeprowadził się do miejscowego klasztoru braci mniejszych, gdzie posługiwał jako ojciec duchowny i spowiednik postulantów. Ostatnie lata życia od roku 2007 upłynęły ojcu Metodemu w klasztorze w Raciborzu, gdzie duszpasterzował jako jubilat.

oprac./A/

fot. Rzymskokatolicka parafia św. Paschalisa w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj