Racibórz rozpoznawalnym punktem na mapie polskiego sądownictwa

Racibórz: Centrum Obsługi Druku (COD)
Na zdjęciu: Amadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Sądu Okręgowego w Gliwicach (po prawej), podczas konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace w budynku znanym raciborzanom jako „poprawczak”, gdzie działa już Centrum Obsługi Druku.

Ponad 25% polskich sądów korzysta z Centrum Obsługi Druku, które znajduje się w Raciborzu w budynku po byłym „poprawczaku”. Inicjatorem systemu jest Amadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Sądu Okręgowego w Gliwicach.

1200000 przygotowanych i przekazanych do wysłania przesyłek sądowych w 2017 roku. Ponad 500000 wysłanych tylko do końca kwietnia tego roku. Ogromna oszczędność publicznych pieniędzy oraz czasu urzędników sądowych. Z jego usług korzysta obecnie 25% polskich sądów…
W takich superlatywach możemy opisać stworzone w Raciborzu Centrum Obsługi Druku, które prężnie działa w budynku po byłym „poprawczaku” w Raciborzu, a o którym mało kto słyszał. – Urzędnicy sądowi w wielu wypadkach przeciążeni są pracą. Często zdarza się, że zamiast zajmować się protokołowaniem i zadaniami sekretarza sądowego, gro czasu spędzają na czynnościach, które można zautomatyzować, tj. drukowaniu, adresowaniu przesyłek, kopertowaniu, przekazywaniu korespondencji na biuro podawcze sądu, zbieraniu zwrotnych potwierdzeń odbioru (tzw. ZPO) i wielu podobnych rzeczach. Dzięki Centrum Obsługi Druku, te czynności ograniczyliśmy do minimum – tłumaczy Amadeusz Jędrzejczyk, dyrektor Sądu Okręgowego w Gliwicach, twórca COD. – Potrzebowaliśmy systemu, który w znacznej mierze odbarczy i usprawni administracyjne procedury sądowe. To była potrzeba chwili i, jak się okazuje, COD doskonale w tym zakresie się spełnia – dodaje.

- reklama -

Stworzony przez informatyków podległych dyrektorowi Jędrzejczykowi system działa już obecnie w 102 polskich sądach, a zainteresowanie nim wyrażają kolejne. Nie wydaje się być to dziwnym, gdyż stworzony w tym celu program udostępniany jest sądom całkowicie „pro publico bono”. Odpada więc koszt kupna drogiej komercyjnej licencji, jak i później jej utrzymanie. – Z tego systemu może korzystać każdy, kto nas tylko o to poprosi. Gwarantujemy fachową, terminową obsługę drukowania, zakopertowania i przekazania do wysyłki przez operatora pocztowego w Raciborzu, jak i pełne wsparcie informatyczne przy korzystaniu z naszego programu. Dzięki zaopatrzeniu w specjalistyczny sprzęt jesteśmy w stanie obsłużyć znacznie więcej jednostek, do czego też zachęcam dyrektorów sądów – mówi twórca systemu.

Na czym jednak właściwie polega praca znajdującego się w Raciborzu Centrum Obsługi Druku? Przeczytacie tutaj: https://plusydlabiznesu.pl/Raciborz-rozpoznawalnym-punktem-na-mapie-polskiego-sadownictwa,n445.html

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj