Lato z biblioteką: Superbohaterki na Ostrogu [ZDJĘCIA]

0
Lato z biblioteką
Lato z biblioteką

Uczestnicy kolejnego wakacyjnego spotkania zorganizowanego przez raciborską bibliotekę poznali niezwykłe kobiety.

Dziesięciolatka na tronie, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Wtorkowe zajęcia w ramach „Lata z biblioteką” w bibliotece na Ostrogu poświęcone były niezwykłym kobietom. W trakcie prezentacji multimedialnej dzieci poznały m.in. sylwetki Ireny Sendlerowej, Wandy Rutkiewicz, Jessiki Watson czy Maud Wagner. Zainspirowane ich barwnymi biografiami, z wielką uwagą wysłuchały opowiadania poświęconego Krystynie Skarbek – agentce wywiadu, która wyprzedziła Jamesa Bonda. Na koniec uczestnicy zaprojektowali i własnoręcznie ozdobili koszulki oraz obejrzeli bajkę nawiązującą do tematu „Vaiana: Skarb oceanu”.

- reklama -

 

Spotkanie zainspirowane zostało trzema książkami: „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo, „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” A. Dziewit-Meller i „Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia” M. Frąckiewicz, które można oczywiście wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

– Na kolejne zajęcia zapraszamy już jutro, 19 lipca, o godz. 11:00 do biblioteki na Ostrogu, która specjalnie z tej okazji zamieni się w Akademię Małego Czarodzieja – informuje Liliana Borkowska, która poprowadzi czwartkowe zajęcia.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here