Sprawdź swoje punkty karne bez wychodzenia z domu

0
Sprawdź swoje punkty karne online
Od teraz kierowcy w całym kraju mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe.

Dzięki nowej e-usłudze, która jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. kierowcy mogą sprawdzić ile punktów karnych zebrali za swoje wykroczenia drogowe. Sprawdź jak to zrobić.

Aby sprawdzić ilość swoich punktów karnych możesz zapytać o nie w komisariacie policji lub — za pomocą nowej  usługi systemu CEPiK2.0 — uzyskać dostęp online do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany (eGO)

- reklama -

Jeśli chcesz sprawdzić swoje punkty karne przez internet — potrzebujesz profilu zaufanego. E-usługa jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. Możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie możesz dowiedzieć się, ile punktów ma ktoś inny. Sprawdź, jak założyć profil zaufany.

Informacja o twoich punktach karnych jest bezpłatna. Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (na przykład jako dowód w sprawie).

Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komendzie policji. Szczegóły znajdziesz w opisie załatwienia sprawy w komendzie policji. Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego jeżeli masz wątpliwości, sprawdź swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

Uwaga!
Dane pochodzą z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Jest ona własnością policji. Dlatego jeżeli masz jakieś wątpliwości, wyjaśnij je w komendzie policji. Jeżeli policja nie wprowadziła jeszcze naruszenia do ewidencji — nie będzie ono widoczne w usłudze.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here