Asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna – zawody z przyszłością!

TEB Edukacja Asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna – zawody z przyszłością!
Niezależnie od zmian na rynku pracy możemy mieć pewność, że zapotrzebowanie na zawody w branży stomatologicznej będzie wzrastać.

Polski rynek pracy zmienia się dość dynamicznie, osoby wybierając swoją ścieżkę kariery mają ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony nie wiedzą czy droga, którą wybiorą będzie dla nich satysfakcjonująca, z drugiej mają obawy, czy na rynku pracy będzie zapotrzebowanie na osoby z ich wykształceniem. Aktualnie w szkołach policealnych trwa nabór na kierunki medyczne, które w szybki i łatwy sposób pozwalają na przekwalifikowanie się.

Łącznik między pacjentem a lekarzem

- reklama -

Niezależnie od zmian na rynku pracy możemy mieć pewność, że zapotrzebowanie na te zawody będzie wzrastać. Żyjemy w czasach, w których ludzie świadomie dbają o zdrowie jamy ustnej, istotne dla nich jest nie tylko to, by zęby ich „nie bolały”, ale też miały estetyczny wygląd. Branża stomatologiczna przeżywa rozkwit, coraz prężniej rozwija się stomatologia estetyczna, ortodoncja i implantologia, w związku z tym każdy gabinet zatrudnia asystentki i higienistki stomatologiczne. Jaka jest ich rola? Asystentka stanowi bezpośrednie wsparcie zarówno dla stomatologa, jak i dla odwiedzającego gabinet pacjenta, któremu służy pomocą. Przygotowuje gabinet oraz narzędzia, czynnie uczestniczy w przeprowadzanych zabiegach stomatologicznych.

Czym różni się higienistka od asystentki?

Zakres obowiązków higienistki stomatologicznej jest szerszy niż asystentki. We współpracy z lekarzem dentystą higienistka przeprowadza wybrane zabiegi profilaktyczne i lecznicze, takie jak: lakowanie, skaling oraz piaskowanie, uczestniczy w zabiegach wykonując wraz ze stomatologiem tzw. pracę na cztery ręce. Zajmuje się również edukacją z zakresu higieny jamy ustnej. Praca ta wiąże się z bardziej samodzielnymi i odpowiedzialnymi zadaniami.

Perspektywy zawodowe

Zawody stomatologiczne stwarzają perspektywę stabilnego zatrudnienia, pozwalają również na szeroki wybór miejsca pracy. Wykwalifikowane asystentki i higienistki mogą pracować w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także w prywatnych poradniach i klinikach dentystycznych. Jedną z korzyści wykonywania tych zawodów są elastyczne godziny pracy. Trzeba też wspomnieć o tym, że praca w gabinecie stomatologicznym to prestiż.

TEB Edukacja Racibórz

Nauka od profesjonalistów

W jaki sposób zdobyć zatem kwalifikacje, aby móc pracować w wybranym zawodzie? Sprawdzonym od lat sposobem jest kształcenie w medycznej szkole policealnej. Wybór odpowiedniej placówki pozwoli na zdobycie odpowiednich kwalifikacji. W szkołach TEB Edukacja słuchacze zdobywają fachową wiedzę, przekazywaną przez lekarzy stomatologów, a pracownie, w których odbywają się zajęcia przygotowane są na wzór profesjonalnych gabinetów stomatologicznych. Tylko w szkołach TEB Edukacja na kierunku Higienistka stomatologiczna już po roku nauki słuchacz uzyskuje dyplom
w zawodzie Pomoc dentystyczna! Z tymi uprawnieniami może rozpocząć pracę w gabinecie stomatologicznym. Po kolejnym roku nauki i zdaniu egzaminu zawodowego słuchacz uzyskuje tytuł Higienistki stomatologicznej. Słuchacze w trakcie nauki mają możliwość wzięcia udziału w dodatkowych szkoleniach, po których otrzymują certyfikaty od takich partnerów jak: Colgate, GlaxoSmithKline i Instytut Oral-B i Blend-a-med. Zajęcia odbywają się w trybie dziennym lub weekendowym. Obecnie ponad 30% asystentek i higienistek stomatologicznych w Polsce to absolwenci szkół TEB Edukacja.

Szkoła Medyczna TEB Edukacja
Racibórz, Rynek 6 a
tel. 32 661 42 80
e-mail: [email protected]
www.teb.pl

art. sponsorowany

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here