Konsultacje w sprawie budżetu obywatelskiego woj. śląskiego w Raciborzu

0
budżet obywatelski 2018 Racibórz

– Chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w Twoim otoczeniu? Lubisz żywe dyskusje? Angażujesz się w działania na rzecz lokalnej społeczności? Zapraszamy na raciborskie spotkanie konsultacyjne. Zarejestruj się i porozmawiaj z nami o wypracowaniu systemu dla wojewódzkiego budżetu partycypacyjnego! – zachęcają do udziału organizatorzy. 

- reklama -

 

Budżet obywatelski to sposób na podział wspólnych pieniędzy zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Można je przeznaczyć na realizację potrzebnych i ciekawych pomysłów, które są wybierane w wyniku głosowania. Te procesy obserwujecie w swoich miastach. – A co, gdyby taki budżet objął swoim zasięgiem całe województwo? Dobre pytanie! O tym właśnie chcemy z Wami podyskutować. Spotkanie w Raciborzu jest jednym z 30, w trakcie których opowiemy i wymienimy opinie na temat budżetu partycypacyjnego dla całego województwa. A konsultujemy z Wami pomysły wszędzie – w dużych, średnich i małych miastach, na terenie gmin miejsko-wiejskich i wiejskich, w obrębie powiatów grodzkich i miast na prawach powiatu. Opowiemy o tym, jakie zagadnienia są kluczowe dla wypracowania mechanizmu wojewódzkiego, zapytamy Was o opinię, a wnioski zapiszemy, przeanalizujemy i – być może – Wasze postulaty znajdą swoje odbicie w narzędziu, które wdroży Urząd Marszałkowski – zachęca do udziału Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Spotkanie konsultacyjne „Decydujmy razem! Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego” w Raciborzu odbędzie się 23 lipca 2018 r.  w godz.: 15:00-17:00 w Klubie Seniora przy ul. Staszica 17.

Dla kogo jest to spotkanie?

dla młodzieży
dla pracowników urzędów i instytucji
dla przedstawicieli organizacji pozarządowych
dla lokalnych przedsiębiorców
dla reprezentantów okolicznych mediów
dla wszystkich mieszkańców Raciborza i okolic

Prowadzenie: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS

Spotkanie konsultacyjne jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach realizacji zadania publicznego „Decydujmy razem! Budżet obywatelski województwa śląskiego”.

publ. /j/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here