Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Katowicach [ZDJĘCIA]

0
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Katowicach
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z wizytą w Katowicach

Deszczowa aura nie wystraszyła uczestniczek, które z samego rana wyruszyły pociągiem do stolicy naszego województwa.

- reklama -

 

Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu nie próżnuje nawet w wakacje. Po całorocznych spotkaniach przy Bielskiej 12 panie z klubu wyruszyły na pierwszą z dwóch zaplanowanych wycieczek – odwiedziły Bibliotekę Śląską oraz Muzeum Śląskie w Katowicach.

Deszczowa aura nie wystraszyła uczestniczek, które z samego rana wyruszyły pociągiem do stolicy naszego województwa. Pierwsze kroki panie skierowały do gmachu biblioteki przy placu Europy. Tu mogły zobaczyć m.in. Dział Zbiorów Specjalnych a w nim najmniejsze książki świata czy cenne starodruki, dział filmów oraz dokumentów dźwiękowych z unikatowymi, kolekcjonerskimi zbiorami i czytelnię prasy oraz czytelnię ogólną. Jednak największe wrażenie zrobiło na nich miejsce na co dzień niedostępne dla zwiedzających a mianowicie Magazyn Wysokiego Składowania, gdzie zgromadzonych jest blisko 500 mln woluminów.

– Dowiedziałyśmy się, że realizuje się tu dziennie ponad 650 zamówień a droga którą musi przebyć książka to dziesięć pięter. Wszystko jest oczywiście w pełni zautomatyzowane. Zamówienie dociera do czytelnika w około 20 minut – mów Jolanta Sienkiewicz z MiPBP, organizatorka wycieczki.

Kolejnym punktem programu był gmach nowo wyremontowanego Muzeum Śląskiego, w którym panie odwiedziły m.in. galerię śląskiej sztuki sakralnej i sztuki polskiej 1800-1945, zwiedziły laboratorium przestrzeni teatralnych oraz obejrzały wystawę poświęconą historii Górnego Śląska.

Na kolejną wycieczkę Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu zaprasza 28 sierpnia. Tym razem uczestnicy odwiedzą Palmiarnię w Gliwicach. Szczegółowe informacje pod nr. telefonu 32 415 84 86.

Fot. MiPBP

publ. /j/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here