Czary-mary w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Akademia małego czarodzieja w raciborskiej bibliotece

Biblioteka na Ostrogu, w ramach akcji „Lato z biblioteką” zamieniła się w Akademię małego czarodzieja.

Na początku magicznego spotkania dzieci poznały sławnych książkowych czarodziejów, m.in. Pana Twardowskiego, Dumbledora, Hermionę czy Gargamela. Następnie zaopatrzyły się w magiczne różdżki i peleryny, które wykonały wykorzystując drewniane patyczki, kolorowe bibuły, duże arkusze szarego papieru i… pieczątki z ziemniaków.

- reklama -

Czy można odbijać bańki mydlane jak piłkę, przejść przez otwór w małej kartce i nie zmoczyć chusteczki w trakcie wkładania jej do miski z wodą? Z pomocą magicznych różdżek wykonanych przez uczestników „Lata z biblioteką” można! Dzieci z zapartym tchem śledziły ciekawe sztuczki i chętnie zgłaszały się do pomocy.

Czarowanie wcale jednak nie jest takie proste, dlatego, w ramach zasłużonego odpoczynku, uczestnicy najpierw wysłuchali opowieści pt. „Dziwni klienci” S. Hay a następnie obejrzeli film na motywach powieści znanej wszystkim autorki Harry’ego Pottera J.K. Rowling.

Kolejne spotkanie odbędzie się już dzisiaj, tj. we wtorek 24 lipca, o godz. 11.00 w bibliotece przy ul. Bielskiej 12. W programie, jak zwykle, sporo atrakcji, tym razem z misiami w roli głównej a także możliwość zapisu dzieci na planowane w najbliższym czasie wycieczki – do Stacyjkowa w Rudach Raciborskich 31 lipca i do JuraParku w Krasiejowie 9 sierpnia.

publ. /k/
Fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here