Reprezentacja powiatu na Igrzyskach Młodzieżowych w Holandii

0
Powiat raciborski na Igrzyskach Młodzieżowych w holenderskim Almere

Ponad 350 zawodników i zawodniczek z pięciu krajów rywalizuje w ośmiu dyscyplinach. Do holenderskiego Almere pojechała również ponad 30-osobowa reprezentacja powiatu raciborskiego.

23 lipca br. w Almere rozpoczęły się Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe. Ponad 350 zawodników i zawodniczek z pięciu krajów rywalizuje w ośmiu dyscyplinach. Do miasta zjechali też tancerze i artyści.

- reklama -

W Holandii przebywa również ponad 30-osobowa reprezentacja powiatu raciborskiego. Wyjazd jest efektem nawiązania przyjacielskich relacji pomiędzy powiatem i Almere w 2016 r. podczas podobnego wydarzenia, które miało miejsce u wspólnego partnera zagranicznego, tj. miasta Rendsburg.

Przez cztery dni w Almere odbywają się liczne imprezy sportowe i kulturalne. Sportowcy z Rathenow i Rendsburga (Niemcy), Aalborg (Dania), Almere (Holandii), Lancaster (Wielka Brytania) i powiatu raciborskiego rywalizują w takich dyscyplinach, jak: lekka atletyka, tenis, piłka ręczna, pływanie, golf, wioślarstwo, badminton i triatlon. Program kulturalny obejmuje warsztaty taneczne, wspólne przedstawienie w wykonaniu wszystkich uczestniczących reprezentacji oraz pokaz programu własnego.

W tegorocznych Europejskich Igrzyskach Młodzieżowych powiat raciborski reprezentują:

w dziedzinie sportu:
– lekkoatleci (MKS SMS Victoria Racibórz/ Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu/ Szkoła Podstawowa Nr 15 w Raciborzu),
– pływacy (MKS SMS Victoria Racibórz/ Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu/ Szkoła Podstawowa Nr 15 w Raciborzu),
– piłkarki ręczne (UKS „Start” Pietrowice Wielkie),
a w dziedzinie kultury:
– wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

23 lipca br. o godz. 20.00 w Topsports Center w Almere odbyło się oficjalne otwarcie Igrzysk. Po uroczystym przywitaniu wszystkich ekip i wystąpieniu burmistrza Franca Weerwinda rozpoczęło się show w wykonaniu Niek’a Boes’a. W ceremonii udział wzięły także delegacje oficjalne z partnerskich samorządów Almere oraz delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczy wicestarosta Marek Kurpis.

Do rywalizacji przystąpiły już piłkarki ręczne z UKS „Start” Pietrowice Wielkie, prowadzone przez Joachima Wieczorka. Nasza drużyna w pierwszym dniu turnieju pokonała zespół z Aalborg’a i zremisowała z drużyną z Rendsburga.

Dziś swój start w igrzyskach rozpoczęli lekkoatleci (opiekun Beata Szyjka) oraz pływacy (opiekun Agnieszka Dobrowolska).

Od pierwszego dnia pobytu w warsztatach artystycznych (tanecznych i wokalnych) uczestniczą dziewczęta z MDK w Raciborzu. Na efekt wspólnej pracy tancerzy przyjdzie nam poczekać do zakończenia Igrzysk. Młodzieżą opiekuje się Regina Bernat.

W czasie swojego pobytu w Holandii, młodzież i opiekunowie są goszczeni przez rodziny z Almere.

publ. /k/
Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here