Miś uszatek i domowe potwory w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Lato z biblioteką: misiowy wtorek, potworny czwartek
Korzystając z pięknej aury dzieci wyszły także na pobliskie podwórko, gdzie uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Dwa kolejne, pełne atrakcji spotkania w ramach akcji „Lato z biblioteką” upłynęły wraz z Misiek Uszatkiem oraz…. domowymi potworami.

„Na dobranoc – dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam…”. Głównym bohaterem bajkowego wtorku w raciborskiej bibliotece był Miś Uszatek. Na początku dzieci obejrzały jeden z odcinków Misia Uszatka zatytułowany „Skrzynia”. Był to wstęp do lubianej przez uczestników zabawy, w której z zawiązanymi oczami musieli odgadnąć co znajduje się w tajemniczych pojemnikach. A były to często bardzo dziwne przedmioty… Następnie należało wykonać Misia Uszatka z przygotowanych kółek i kółeczek. Korzystając z pięknej aury dzieci wyszły także na pobliskie podwórko, gdzie doskonaliły umiejętność chodzenia po linie (slackline). Na koniec tradycyjnie odpoczęły na dywanie w trakcie projekcji filmu… oczywiście o misiu.
Z kolei na czwartkowym spotkaniu w ramach „Lata z biblioteką” uczestnicy przekonali się czy strach ma wielkie oczy. W tym celu m.in. wysłuchali fragmentów „Małej Encyklopedii Domowych Potworów”. Następnie każdy wykonał swojego potwora z kolorowych papierów a w środku jego paszczy ukrył krótką wiadomość lub imię. Na koniec, w celu odgonienia złych stworów, dzieci wykonały jeszcze kolorowe maski.
– W najbliższy wtorek odwiedzimy Stacyjkowo w Rudach Raciborskich. Na wycieczkę zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

- reklama -

oprac./A/

fot. MiPBP

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj