Warsztaty międzykulturowe „Understand” w RCK dobiegły końca [ZDJĘCIA]

0
Podsumowanie warsztatów międzykulturowych
Podsumowanie warsztatów międzykulturowych "Understand"

Dzięki Cristinie z Hiszpanii i Sachinowi z Indii młodzi raciborzanie mieli okazję rozmawiać w języku angielskim i poznać kulturę obu krajów.

Przez trzy tygodnie w ramach projektu „Understand” realizowanego już po raz drugi przez Raciborskie Centrum Kultury odbywały się zajęcia integracyjne w języku angielskim dla dzieci i młodzieży z Raciborza. Prowadzili je wolontariusze z zagranicy: Cristina z Hiszpanii i Sachin z Indii. Uczestnicy przełamywali barierę językową dzięki grom i zabawom integracyjnym. Oprócz ciągłego kontaktu z językiem angielskim mieli też okazję poznać podstawowe słówka w języku hiszpańskim i hindu. Poznawali historię i kulturę Hiszpanii i Indii, uczyli się tańca flamenco i mieli okazję przymierzyć tradycyjny strój hinduski. Projekt podsumowali piknikiem przy Domu Kultury Strzecha, podczas którego zaprezentowali swoje talenty.

- reklama -

Raciborskie Centrum Kultury realizuje warsztaty międzykulturowe dzięki współpracy z organizacją młodzieżową AEISEC z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a raciborskim partnerami projektu są: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here