Dzienne Archiwum: 3 sierpnia 2018
Ruszyła budowa oczyszczalni ścieków w Ciechowicach
Oczyszczalnia ścieków to jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnich latach w gminie Nędza. Będzie gotowa z końcem kwietnia 2020 roku.
14 czerwca podpisano umowę...
Lato z Biblioteką: Sieciaki na wakacjach [ZDJĘCIA]
Podczas zajęć w raciborskiej bibliotece uczestnicy dowiedziały się m.in., że nie należy podawać swoich danych osobowych, a komputer trzeba zabezpieczyć programem antywirusowym.
Akcja "Sieciaki na...
Zamek Piastowski zaprasza na darmowe zwiedzanie
Dzięki pomocy oraz wsparciu zamkowych wolontariuszy, w niedzielę będzie można zwiedzić Zamek Piastowski w Raciborzu indywidualnie bez opłat.
Bezpłatne indywidualne zwiedzanie Zamku Piastowskiego możliwe będzie...
Zaginęła 17-letnia Mariola Szymura, podopieczna Domu Dziecka w Gorzyczkach
Poszukiwania za zaginioną nastolatką prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.
17-letnia Mariola Szymura 31 lipca 2018 roku, w godzinach porannych, wyszła z...
Spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” jednym z najlepszych przedstawień w kraju
Jury 1. edycji Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego "THE BEST OFF" nagrodziło ostatnie dokonanie raciborskiego teatru TETRAEDR.
Spektakl pt. "Gwoli jakiejś tajemnicy" wg Witolda...
Koncert „O wolną Polskę” – co jeszcze w ten weekend?
Koncert w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na Zamku Piastowskim, spływ kajakowy „Pętlą Diabeusza” w Raciborzu czy spektakl teatralny „Pippi Pończoszanka” w Nędzy...




![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)





![Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli ptaki w miejskiej akcji ekologicznej [ZDJĘCIA] Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wsparli zimujące ptaki w miejskiej akcji ekologicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/jastrzebie-zdroj-ptaki.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Lato z Biblioteką: Sieciaki na wakacjach [ZDJĘCIA] O bezpiecznym korzystaniu z Internetu w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/08/biblioteka-raciborz-324x235c.jpg)










![Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza [ZDJĘCIA] [WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Raciborza](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/orszak-trzech-kroli-raciborz-100x70.jpg)