Ruszyła budowa oczyszczalni ścieków w Ciechowicach

0
Budowa oczyszczalni ścieków w Ciechowicach
Budowa oczyszczalni ścieków w Ciechowicach. Fot. UG Nędza

Oczyszczalnia ścieków to jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnich latach w gminie Nędza. Będzie gotowa z końcem kwietnia 2020 roku.

14 czerwca podpisano umowę na budowę oczyszczalni ścieków w gminie Nędza. Powstanie ona sołectwie Ciechowice. Jest to jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnich latach. Dzięki współfinansowaniu ze strony Unii Europejskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz wkładowi własnemu gminy powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków, w której będą oczyszczane ścieki za pomocą tlenowej metody osadu czynnego.

- reklama -

W tej chwili stoją już budynki oczyszczalni w stanie surowym, zostały też wylane fundamenty pod zbiorniki. Transport na teren budowy odbywa się po istniejących drogach gruntowych, jednak w fazie projektu pozostaje odrębna droga dojazdowa do oczyszczalni. Inwestycja obejmuje również budowę sieci kanalizacyjnej – wydatek zostanie pokryty ze środków własnych gminy. Wykonawcą budowy oczyszczalni jest wyłonione w ramach przetargu konsorcjum firm Reddo Piotr Trybała Przedsiębiorstwo Robót Budowlano – Instalacyjnych z Gliwic oraz Stalbudom Sp. z o.o. z Warszawy. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest na koniec kwietnia 2020 roku.

Koszt inwestycji to 9 294 465,57 zł, z czego dofinansowanie ze strony UE wynosi 4 688 248,76 zł, WFOŚiGW w Katowicach – 1 466 214,20 zł, natomiast wkład własny gminy wyniesie 3 418 155,83 zł.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here