„Zabytki z Kulturą” również w Raciborzu

0
Zamek Piastowski w Raciborzu
Zamek Piastowski w Raciborzu

„Zabytki z Kulturą” to konkurs, który polega na ułożeniu wycieczki szlakiem zabytków – również tych z naszego regionu.

Jeszcze do końca sierpnia potrwa wakacyjny konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa i TVP Kultura. Jego celem jest m.in. upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków w Polsce.

- reklama -

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie zabytek.pl i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków, znajdujących się na portalu. Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub opisowych – o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Wśród propozycji miejsc znalazły się także zabytki z Raciborza i całego powiatu: raciborski zamek czy budynek sądu, ruiny zamku w Tworkowie, grodzisko w Łubowicach czy zespół pałacowo-parkowy w Krowiarkach.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureatów przewidziano nagrody: kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wrześniu 2018 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here