Lato z Biblioteką: Sieciaki na wakacjach [ZDJĘCIA]

0
O bezpiecznym korzystaniu z Internetu w raciborskiej bibliotece
O bezpiecznym korzystaniu z Internetu w raciborskiej bibliotece

Podczas zajęć w raciborskiej bibliotece uczestnicy dowiedziały się m.in., że nie należy podawać swoich danych osobowych, a komputer trzeba zabezpieczyć programem antywirusowym.

Akcja „Sieciaki na wakacjach” już na stałe wpisała się w kalendarz imprez raciborskiej biblioteki. Jej celem jest zapoznanie młodzieży z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu z wykorzystaniem elementów zabawy. Organizatorami wakacyjnych spotkań z Sieciakami są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja Orange.

- reklama -

Scenariusz zajęć został oparty na filmie o przygodach grupy dzieci, Sieciaków, w składzie: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel. Pojawiły się również tzw. czarne charaktery, przedstawiciele Czystego Zła: Kłamacz, Kradziej, Śmieciuch i Bełkot. Perypetie Sieciaków w walce z Czystym Złem uczą jak radzić sobie z zagrożeniami, które niesie niewłaściwe wykorzystywanie Internetu do zabawy.

Towarzyszące spotkaniu zagadki i pytania konkursowe potwierdziły, że uczestnicy zajęć znają zasady bezpiecznego korzystania z komputera podłączonego do sieci, m.in., że nie należy podawać swoich danych osobowych oraz trzeba zabezpieczyć komputer programem antywirusowym. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom, ulotki i naklejki, które będą przypominać o zdobytej wiedzy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here