Pippi Pończoszanka zawitała do Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

0
"Pippi Pończoszanka" w Kuźni Raciborskiej

Podczas warsztatów dzieci uczyły się żonglerki, chodzenia po niewidzialnej linie, dowiedziały się, jak to jest być piratem i… że czasem trzeba kłamać.

1 i 2 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zostały zrealizowane warsztaty oraz spektakl pt. „Pippi Pończoszanka”. Była to część projektu artystycznego realizowanego w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

- reklama -

Projekt miał na celu organizację warsztatów teatralnych dla dzieci, które poprowadzili aktorzy z Teatru Pinokio z Łodzi. Podczas warsztatów dzieci uczyły się żonglerki, chodzenia po niewidzialnej linie, dowiedziały się, jak to jest być piratem i że czasem trzeba kłamać. Finałem działań był happening – wspólna parada do Wozu Metafizycznego (mobilna scena Teatru Pinokio).

W upalny wieczór 2 sierpnia w namiocie cyrkowym odbył się spektakl pt. „Pippi Pończoszanka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. – Cały namiot wypełniały zadowolone twarze dzieci, młodzieży i dorosłych. Muzyka na żywo, scenografia, efekty akrobatyczne, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska przeniosła zgromadzonych w świat małej rudowłosej dziewczynki i jej problemów. Po spektaklu odbył się koncert zespołu Bura Kura. Wszyscy widzowie zostali włączeni do wspólnej zabawy. Nie zabrakło bisów i zakulisowych spotkań z artystami. Było wspaniale – relacjonuje MOKSiR.

fot. MOKSiR
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here