100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania niepodległości

100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania niepodległości

W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji oraz zachowanie trzeźwość. w tym roku biskupi polscy w ramach narodowego programu trzeźwości, proszą nas abyśmy podjęli 100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania niepodległości.

Od 4 sierpnia do 11 listopada 2018 r. podejmij dobrowolną abstynencję jako dar dla ojczyzny. W ramach narodowego programu trzeźwości, polscy biskupi proszą o podjęcie 100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania niepodległości.

- reklama -

– Abstynencja to cnota powściągliwości, opanowania własnych zmysłów, popędów, umiejętność kierowania swoim życiem i wzięcia za nie odpowiedzialność. Niepodległość nie jest możliwa bez wolności wewnętrznej, mamy wolność zewnętrzną, ale wewnętrzna jest naszym ciągłym zadaniem. Młodzi Polacy piją odurzająco, kiedy sięgają po alkohol, to szukają silnych wrażeń, alkohol musi uderzyć do głowy, często się przechwalają jak to dali „czadu” na imprezie. Po takiej zabawie nie pamiętają jak ich spożywanie alkoholu się zakończyło, jedynym wrażeniem, które pozostaje po spotkaniu z znajomymi to jest kac, silny ból głowy, wymioty, brak pamięci. Zniszczone zdrowie, czasem wypadek samochodowy , kłótnie w rodzinie lub inne nieszczęścia, to pozostałość po konsumpcji alkoholu – mówi Ks. Marcin Marsollek

100 dni abstynencji to 100 dni pracy nad naszą wolnością wewnętrzną, nad naszą kulturą bycia, nad naszym sumieniem, nad naszą rozumnością, odpowiedzialnością za słowa i czyny. 100 dni abstynencji to okazja do nawrócenia, do dojrzałości. Ty możesz stać się nowym człowiekiem wolnym od używek, od głupoty i bezmyślności. Ty możesz przez twoją abstynencję od alkoholu, innych używek, od 3 ekranów, zacząć tworzyć nową kulturę ludzi wolnych i odpowiedzialnych za swój dom, którym jest nasza ojczyzna.

oprac./A/

fot. diecezja.opole.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj