Zespół Raciborzanie koncertował na Cyprze [ZDJĘCIA]

Zespół Raciborzanie koncertował na Cyprze
Zespół Raciborzanie koncertował na Cyprze

Zespół ze SKZR Źródło wziął udział w dwóch międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych.

Dwa tygodnie spędzili członkowie Zespołu Raciborzanie ze Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło na Cyprze Północnym, gdzie wzięli udział w dwóch międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych w miejscowościach Beyarmudu i Mehmetcik. Koncertowali wraz z zespołami z Argentyny, Meksyku, Słowacji, Kolumbii, Azerbejdżanu i Turcji oraz z polskim zespołem Bystry z Augustowa.

- reklama -

Na obu festiwalach zespoły zakwaterowane były w hotelach o bardzo wysokim standardzie i serwowano im bardzo smaczne, często zaskakujące lokalne posiłki. Ze względu na wysoką temperaturę koncerty odbywały się po 21:00, więc całe dnie tancerze spędzali na przepięknych plażach i w basenie, znajdując też czas na zwiedzenie zabytkowych ruin Salamis, przepięknego miasta Famagusta oraz cudownego portu w Girne.

Organizatorzy zadbali też o liczne imprezy towarzyszące takie jak międzyzespołowe zawody sportowe, nauka tańców innych narodów oraz wspólnego tańca cypryjskiego, pokaz mody folklorystycznej, konkurs Miss i Mistera Folkloru, Biała Noc na plaży czy degustacja przywiezionych przez zagraniczne zespoły potraw narodowych. Po powrocie z koncertów można było pojechać na wspólną zabawę w dyskotekach, zrelaksować się w przyhotelowym basenie lub spędzić noc na plaży przy wtórze latynoskich gitar.

Miłą niespodzianką dla zespołu Raciborzanie było to, że szarfę Miss Folkloru założyła Justyna Zimny, Misterem prezentacji scenicznej ogłoszono Artura Strokę, zaś królową Białej Nocy została Dominika Klimek. Ponadto w zawodach przeciągania liny reprezentacja raciborzanek w składzie: Dominika Klimek, Justyna Zimny, Agata Mika, Anna Dawidów i Aldona Krupa–Gawron pokonała wszystkie damskie drużyny, zdobywając puchar zwycięzców.

Teraz Raciborzanie przygotowują się już do kolejnej dalekiej wyprawy, bo za miesiąc jako jedyni reprezentanci Polski wylatują na Festiwal Folklorystyczny do Indii.

fot. SKZR Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here