Wandale znowu zaatakowali w Kuźni [ZDJĘCIA]

0
akt wandalizmu w kuźni Raciborskiej

Wyrwane drzewko, popsute urządzenie zabawowe i uszkodzone ogrodzenie – to bilans trat po ostatnim akcie wandalizmu, który miał miejsce na osiedlu w Kuźni Raciborskiej.

W Kuźni Raciborskiej po raz kolejny doszło do aktu wandalizmu. Tym razem zdarzenie miało miejsce na placu zabaw przy ul. I. Krasickiego. Zniszczeniu uległo urządzenie zabawowe oraz ogrodzenie, jedno drzewko (tuja) zostało wyrwane z korzeniami.

- reklama -

Poniżej informacja, jaka ukazała się na stronie Zarządu Osiedla:

Plac zabaw przy ul. I. J. Krasickiego, który został oddany do użytku dwa lata temu z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta znów padł ofiarą wandali.

25 sierpnia do członków Zarządu Osiedla dotarły informacje o uszkodzonym urządzeniu zabawowym. Po udaniu się na miejsce jednego z członków Zarządu okazało się, że zamontowany na placu czteroosobowy sprężynowiec jest wyraźnie pochylony (został wyrwany z dolnego mocowania śrub), co wskazywałoby na użycie dużej siły w celu chęci wyciągnięcia go z ziemi.

Ponadto z korzeniami został wyrwany krzew iglasty (gat. tuja szmaragd). W momencie inspekcji, znajdował się on obok ławki (korzenie krzewu były już suche, co by świadczyło, że fakt ów mógł zaistnieć w porze wieczorowo-nocnej ubiegłej doby).

Sile wandala (wandali) nie oparł się również płot ogrodzeniowy placu, którego dwa przęsła zostały wygięte na zewnątrz.

oprac./A/

Fot. Z. Czarnacki

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here