11 policjantów z zarzutami przyjmowania łapówek

0
Policjanci przyjmowali łapówki
Afera korupcyjna w śląskiej policji zatacza coraz szersze kręgi. fot.: pixabay.com

Prokuratura w Gliwicach przedstawiła zarzuty korupcyjne już 11 policjantom . Mieli oni przyjmować łapówki od kierowców w zamian za zaniechanie czynności wobec nich. 

Wg gliwickiej prokuratury funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i Żorach przyjmowali łapówki od kierowców łamiących przepisy, w zamian za zaniechanie jakichkolwiek czynności względem nich. Ustalono, że policjanci w kilku przypadkach informowali zatrzymanych o innej niż faktycznie obowiązująca (najczęściej niższej) dopuszczalnej na danym odcinku prędkości, za co zatrzymanym groziła sankcja w postaci zatrzymania prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Korzyści majątkowe – w różnych kwotach – przyjmowane były przez niektórych funkcjonariuszy nawet w wypadku przestępstw polegających kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. W niektórych przypadkach w zamian za przyjętą korzyść majątkową funkcjonariusze Policji wystawiali wobec kierujących pojazdami mandaty karne nie za rzeczywiście, lecz fikcyjnie popełnione wykroczenia.

- reklama -

Obecnie zatrzymano w tej sprawie już 11 funkcjonariuszy, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228 k.k.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/EnDe/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here