Młodzi strażacy rywalizowali o Puchar Starosty [ZDJĘCIA]

XII Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego

Już po raz dwunasty w Krzyżanowicach odbyły się Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego. W rywalizacji wzięły udział drużyny chłopców oraz dziewcząt.

W sobotnie przedpołudnie 8 września na boisku przy przedszkolu w Krzyżanowicach, w sportowej rywalizacji spotkały się młodzieżowe drużyny pożarnicze, aby walczyć o Puchar Starosty. Organizatorem XII Międzynarodowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP o Puchar Starosty Raciborskiego była Ochotnicza Straż Pożarna z Krzyżanowic.

- reklama -

Zawody składały się z dwóch konkurencji. Biegu sztafetowego z przeszkodami, gdzie każdy zawodnik na swoim odcinku miał odrębne zadanie do wykonania: przenieść wąż, gaśnicę i ustawić na podeście, przeskoczyć płotek, rozwinąć linię gaśniczą z dwóch odcinków węża od rozdzielacza i zakończyć prądnicą.

Zadanie bojowe polegało na zbudowaniu linii gaśniczej z czterech odcinków węża, zawodnicy musieli wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego i umiejętnością wiązania węzłów oraz uzupełnić wodą z hydronetki zbiorniczek.

Na zawody przyjechała z opiekunami także najmłodsza drużyna z SDH Hać. Mali strażacy z Czech z zainteresowaniem obserwowali zmagania swoich starszych kolegów. Zapewne za kilka lat oni też wezmą udział w rywalizacji.

Puchary, medale i dyplomy młodym strażakom wręczyli: starosta raciborski Ryszard Winiarski, zastępca wójta gminy Krzyżanowice Grzegorz Swoboda, komendant powiatowy PSP w Raciborzu mł. bryg. Jarosław Ceglarek i prezes zarządu gminnego OSP Walter Bożek. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Roland Kotula z PSP w Raciborzu.

Finansowego wsparcia udzielili: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, gmina Krzyżanowice oraz powiatowa i wojewódzka straż pożarna. Dodatkowo każda drużyna otrzymała od właścicieli Kręgielni Retro w Zabełkowie bon podarunkowy – wejściówkę na kręgle.

Klasyfikacja

Dziewczęta
1. OSP Krzyżanowice – 1008 pkt
2. OSP Bolesław – 998 pkt
3. OSP Racibórz Markowice – 990 pkt
4. OSP Bieńkowice – 975 pkt
5. OSP Samborowice – 904 pkt
6. OSP Zabełków – 821 pkt

Chłopcy
1. OSP Samborowice – 1033 pkt
2. OSP Owsiszcze – 1010 pkt
3. OSP Roszków – 1007 pkt
4. OSP Krzyżanowice – 984 pkt
5. OSP Tworków II – 981 pkt
6. OSP Krzanowice – 977 pkt
7. OSP Bieńkowice – 946 pkt
8. SDH Darkowice (Czechy) – 815 pkt
9. OSP Tworków I – 765 pkt

oprac./A/

fot. UG Krzyżanowice

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here