Szkolenie „Drugstop” w Bieńkowicach

0
szkolenie DRYGSTOP w Bieńkowicach

W szkole podstawowej w Bieńkowicach odbyło się szkolenie dla członków rady pedagogicznej. Podczas spotkania raciborska policjantka opowiedziała o sposobach narkotykowej prewencji oraz zaprezentowała jak rozpoznawać podejrzane substancje.

„Drugstop” to wspólne działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. Raciborscy policjanci prowadzą cykliczne spotkania z rodzicami i nauczycielami w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Do szkoleń wykorzystują specjalną walizkę z rekwizytami, pozwalającą z bliska przyjrzeć się dostępnym na czarnym rynku narkotykom.  Swoją wiedzę w tym zakresie poszerzyli członkowie rady pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach. Uczestnicy szkolenia mogli przyjrzeć się  rekwizytom i przedmiotom, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających. Mogli oni nie tylko zobaczyć jak wygląda dany narkotyk,  ale też w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie.

- reklama -

W ramach „DRUGSTOP” działań powstała  aplikacja multimedialna, którą od 12 października bezpłatnie będzie można pobrać na telefon. Została ona opracowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Aplikacja zawiera 7 głównych działów, a zawarte w nich informacje mogą być pomocne w prowadzonych na co dzień działaniach profilaktycznych.

oprac./A/

fot. Śląska.policja.pl Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here