Policjanci mówili o bezpieczeństwie w CKZiU nr 1

„Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” – pogadanka w CKZiU nr 1
„Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” – pogadanka w CKZiU nr 1

Wizyta w CKZiU nr 1 jest jedną z wielu cyklicznych spotkań, jakie raciborscy policjanci przeprowadzają w szkołach.

W ramach akcji informacyjno–edukacyjnej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” policjanci z raciborskiej komendy organizują spotkania z uczniami szkół. Tym razem policjanci zawitali w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

- reklama -

Prelekcja miała na celu m.in. omówienie zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Oprócz tego policjanci poruszyli tematy związane ze szkodliwością zażywania narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencjami prawnymi związanymi z ich posiadaniem. Przybliżono założenia programu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa. Praca w Holandii” pod kątem handlu ludźmi. Policjantka omówiła także międzynarodowy projekt „Drugstop”, czyli transgraniczną współpracę jednostek policji w walce z przestępczością narkotykową. – W czasie pogadanki słuchacze wykazywali się dużym zaangażowaniem oraz aktywnością. Temat spotkania okazał się być na czasie i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy, którzy swoje zainteresowanie przejawiali licznymi pytaniami – relacjonują policjanci.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

KPP w Raciborzu

fot. KPP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj