Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Jaki pomysł na Racibórz mają kandydaci?

8

O urząd prezydenta miasta Racibórz stara się obecnie pięciu kandydatów. Na prawie trzy tygodnie przed wyborami, tylko kilku z nich zdecydowało się przedstawić oficjalny program wyborczy.

Mimo, że kampania wyborcza trwa już od kilku miesięcy, tylko trzech kandydatów zdecydowało się przedstawić swój program wyborczy. Jednym z nich jest Mirosław Lenk, który podczas swojej zamkniętej konwencji wyborczej, nie chwalił się tylko swoim dorobkiem w pracy samorządowej, ale jasno określił kierunek swoich działań w razie swojej reelekcji. 1000 mieszkań w 5 lat, badania profilaktyczne dla seniorów, darmowa komunikacja miejska i darmowe, szybkie WiFi w mieści – to tylko niektóre z założeń urzędującego od 2006 roku prezydenta. Zapytany skąd weźmie na to pieniądze, odpowiedział, że środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta, a plan dla tych działań jest już opracowany.

- reklama -

Swoją konwencję miał również Dariusz Polowy. Niestety, oprócz górnolotnych haseł i przedstawienia kandydatów do rady miasta i powiatu, kandydat na prezydenta nie powiedział nic więcej, poza tym, co mówił już w czerwcu tego roku, przedstawiając „recepty dla Raciborza”. Impreza zorganizowana była z wielka pompą, pojawili się na niej prominentni politycy PiS, którzy zapewnili o poparciu partii dla tego kandydata. Polowy w swoim wystąpieniu stwierdził, że na przedstawienie programu wyborczego przyjdzie jeszcze czas.

Pozostali kandydaci nie zwołali żadnych konwencji, ale chętnie spotykają się z mieszkańcami.

Dyrektor MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej, Michał Fita, w ostatnią sobotę zorganizował happening pod nazwą koFITAjm. Częstował raciborzan kawą, którą przywiózł na rowerowym wózku i chętnie odpowiadał na pytania mieszkańców. W swoich materiałach wideo udostępnianych na portalach społecznościowych zapowiada, że wkrótce przybliży nam bardziej założenia swojego programu wyborczego, który jest do wglądu na jego stronie internetowej. Wpisane są w niego takie założenia jak rewitalizacja Parku Roth, działania na rzecz likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych czy program wsparcia seniorów w zakresie pozyskiwania funduszy z programów zewnętrznych. Należy przyznać, że program jest spójny, logiczny, jednak mocno ogólnikowy.

Obecny naczelnik wydziału edukacji, również w minioną sobotę, pojawił się w okolicach Skweru Pieczki, gdzie starał się przekonać przechodniów do oddania na niego swojego głosu. Program wyborczy Roberta Myśliwego jest dostępny w internecie. Kandydat jasno określił w nim zamierzone cele. Uruchomienie tramwaju wodnego na Odrze, wymiana taboru komunikacji miejskiej na pojazdy elektryczne czy budowa wielopoziomowego parkingu przy ulicy Kowalskiej (RCK), to jedne z wielu założeń programowych. Jego program w wielu miejscach celuje w konkretne potrzeby i problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Raciborza. Ogólników jest mało, a kandydat, realizację swojego programu przewidział na 10 lat.

Najpóźniej ze wszystkich kandydatów swój start w wyborach ogłosiła Ludmiła Nowacka, obecna dyrektor raciborskiego SMS-u. Ona również, jak do tej pory, nie przedstawiła jednoznacznego planu dla Raciborza, który chciałaby zrealizować po wyborach. W przedstawionych przez siebie materiałach prasowych stwierdza jedynie, że obserwując obecną kampanię wyborczą przypominają jej się słowa byłego prezydenta miasta, Jana Osuchowskiego „Obudźcie się, bo okradną was nawet ze złudzeń”.

/EnDe/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. Ja

  Polowy- najsłabszy kandydat.

 2. A

  Lenk to jedyna nadzieja na normalność w naszym mieście

 3. Rufi

  Niech media cisną na debatę programową! To będzie hit!

 4. Wiola

  Polowy, tylko pan Polowy.

 5. erwin

  tylko nie pan Polowy, NIE Polowy ……………………

 6. kto

  Na PiS głosuję w ciemno oraz bez zastanowienia.

 7. erwin

  ot cala mentalność moheru, bardziej betonu …. ,,Ciekawe, czy Ronin zaproszą? na Dzień Kultury Niemieckiej w Powiecie Raciborskim – doroczna impreza odbędzie się ponownie w Pietrowicach Wielkich, tym razem 6 października. Wydymała ich,aż miło, zwąchała się z głównym przeciwnikiem „opcji niemieckiej” czyli PiS-em. Jestem ciekaw, co ma im do powiedzenia po zdradzie…”

 8. Ratibor

  Polowy-proszę was 🤣😂 same PIS iory….Lenk coś zrobił dla miasta ale mógł dwa razy więcej gdyby nie układy… Fita…no może gdyby nie startował Myśliwy !- cele bez fikcji i fantazji , tylko realne .Nowacka szkoła niech się w końcu zajmie ,tak by uczniowie mieli gdzie robić treningi przez cały rok…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here