Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Jaki pomysł na Racibórz mają kandydaci?

O urząd prezydenta miasta Racibórz stara się obecnie pięciu kandydatów. Na prawie trzy tygodnie przed wyborami, tylko kilku z nich zdecydowało się przedstawić oficjalny program wyborczy.

Mimo, że kampania wyborcza trwa już od kilku miesięcy, tylko trzech kandydatów zdecydowało się przedstawić swój program wyborczy. Jednym z nich jest Mirosław Lenk, który podczas swojej zamkniętej konwencji wyborczej, nie chwalił się tylko swoim dorobkiem w pracy samorządowej, ale jasno określił kierunek swoich działań w razie swojej reelekcji. 1000 mieszkań w 5 lat, badania profilaktyczne dla seniorów, darmowa komunikacja miejska i darmowe, szybkie WiFi w mieści – to tylko niektóre z założeń urzędującego od 2006 roku prezydenta. Zapytany skąd weźmie na to pieniądze, odpowiedział, że środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta, a plan dla tych działań jest już opracowany.

- reklama -

Swoją konwencję miał również Dariusz Polowy. Niestety, oprócz górnolotnych haseł i przedstawienia kandydatów do rady miasta i powiatu, kandydat na prezydenta nie powiedział nic więcej, poza tym, co mówił już w czerwcu tego roku, przedstawiając „recepty dla Raciborza”. Impreza zorganizowana była z wielka pompą, pojawili się na niej prominentni politycy PiS, którzy zapewnili o poparciu partii dla tego kandydata. Polowy w swoim wystąpieniu stwierdził, że na przedstawienie programu wyborczego przyjdzie jeszcze czas.

Pozostali kandydaci nie zwołali żadnych konwencji, ale chętnie spotykają się z mieszkańcami.

Dyrektor MOKSiR-u w Kuźni Raciborskiej, Michał Fita, w ostatnią sobotę zorganizował happening pod nazwą koFITAjm. Częstował raciborzan kawą, którą przywiózł na rowerowym wózku i chętnie odpowiadał na pytania mieszkańców. W swoich materiałach wideo udostępnianych na portalach społecznościowych zapowiada, że wkrótce przybliży nam bardziej założenia swojego programu wyborczego, który jest do wglądu na jego stronie internetowej. Wpisane są w niego takie założenia jak rewitalizacja Parku Roth, działania na rzecz likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych czy program wsparcia seniorów w zakresie pozyskiwania funduszy z programów zewnętrznych. Należy przyznać, że program jest spójny, logiczny, jednak mocno ogólnikowy.

Obecny naczelnik wydziału edukacji, również w minioną sobotę, pojawił się w okolicach Skweru Pieczki, gdzie starał się przekonać przechodniów do oddania na niego swojego głosu. Program wyborczy Roberta Myśliwego jest dostępny w internecie. Kandydat jasno określił w nim zamierzone cele. Uruchomienie tramwaju wodnego na Odrze, wymiana taboru komunikacji miejskiej na pojazdy elektryczne czy budowa wielopoziomowego parkingu przy ulicy Kowalskiej (RCK), to jedne z wielu założeń programowych. Jego program w wielu miejscach celuje w konkretne potrzeby i problemy, z którymi borykają się mieszkańcy Raciborza. Ogólników jest mało, a kandydat, realizację swojego programu przewidział na 10 lat.

Najpóźniej ze wszystkich kandydatów swój start w wyborach ogłosiła Ludmiła Nowacka, obecna dyrektor raciborskiego SMS-u. Ona również, jak do tej pory, nie przedstawiła jednoznacznego planu dla Raciborza, który chciałaby zrealizować po wyborach. W przedstawionych przez siebie materiałach prasowych stwierdza jedynie, że obserwując obecną kampanię wyborczą przypominają jej się słowa byłego prezydenta miasta, Jana Osuchowskiego „Obudźcie się, bo okradną was nawet ze złudzeń”.

/EnDe/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. ot cala mentalność moheru, bardziej betonu …. ,,Ciekawe, czy Ronin zaproszą? na Dzień Kultury Niemieckiej w Powiecie Raciborskim – doroczna impreza odbędzie się ponownie w Pietrowicach Wielkich, tym razem 6 października. Wydymała ich,aż miło, zwąchała się z głównym przeciwnikiem „opcji niemieckiej” czyli PiS-em. Jestem ciekaw, co ma im do powiedzenia po zdradzie…”

  2. Polowy-proszę was ?? same PIS iory….Lenk coś zrobił dla miasta ale mógł dwa razy więcej gdyby nie układy… Fita…no może gdyby nie startował Myśliwy !- cele bez fikcji i fantazji , tylko realne .Nowacka szkoła niech się w końcu zajmie ,tak by uczniowie mieli gdzie robić treningi przez cały rok…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here