Zmiana czasu – zrobimy to po raz ostatni!

0
zmana czasu 2018

Zgodnie z przełomową decyzją Komisji Europejskie, w październiku 2018r. po raz ostatni zmienimy czas letni na zimowy. Od roku 2019 takie cykliczne zmiany już nie nastąpią.

W 2018 roku zmieniamy czas letni na zimowy, co oznacza, iż w ostatnią niedzielę października (28.10.2018r.)  zegarki przestawimy o jedną godzinę, z godz. 3.00 na 2.00. Prawdopodobnie będzie to ostatnia taka zmiana, gdyż od 2019 roku wchodzi w życie uchwała Komisji Europejskiej o zakończeniu z przestarzałym procederem.
Projekt ustawy, który miałby zlikwidować zmiany czasu w ciągu roku, pojawił się w sejmie w 2018r. Według polskich władz obowiązująca obecnie dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku nie przynosi żadnych pozytywnych efektów. Wielu Polaków źle znosi zmiany czasu , skarżąc się, iż mają one zły wpływa na zdrowie i samopoczucie.  Nad problemem zmian czasu pochyliła się także Komisja Europejska, która na posiedzeniu 31 sierpnia orzekła, że należy zakończyć proceder ze zmianami czasu. W konsultacjach publicznych wzięło udział aż 4,6 mln Europejczyków i ponad 80 procent osób, który wzięły udział w ankiecie na temat zmian czasu, wykazało się za ich zniesieniem.

oprac./A/

- reklama -

fot. pexels.com

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here