Zakaz handlu także w soboty?

zakaz handlu w soboty

Wielu Polakom trudno było się pogodzić z faktem, iż nie zrobią już zakupów a każdą niedzielę miesiąca. Tymczasem „Solidarność” wychodzi z propozycją wydłużenia zakazu handlu na część soboty i poniedziałku.

Minister Elżbieta Rafalska odebrała pismo, w którym „Solidarność”, domaga się zmian w obecnej ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę. Modyfikacje miałyby dotyczyć m.in. wydłużenia zakazu handlu na część soboty i poniedziałku. Minister Rafalska, zgadza się, iż ustawa wymaga pewnych zmian i dopracowania. Przede wszystkim problem dotyczy nadużywanie placówek pocztowych czy też wykorzystywania takiej nazwy do tego, aby móc bez ograniczeń handlować w każdą niedzielę.

- reklama -

Powszechną praktyką stało się, iż właściciel sklepów szukają tzw. „luki w prawie”, by by legalnie handlować w każda niedzielę. Niektóre ogłaszają, że są punktami pocztowymi, w innych za sklepową ladą sprzedaje sam właściciel, jeszcze inne punkty  otwarcie drzwi podciągają pod działalność na dworcu. Takie zachowania stają się coraz bardziej powszechne i trzeba jak najszybciej sprecyzować przepisy. Jak na razie minister rodziny nie odniosła się do pomysłu wydłużenia zakazu handlu na soboty, czy poniedziałki.

Niemniej, już wkrótce konsumentów czekają kolejne utrudnienia. Od stycznia 2019 roku zakupy zrobimy już tylko w 1 niedzielę (ostatnią) miesiąca. Natomiast od 2020 roku będzie można zrobić zakupy już tylko w siedem niedziel w ciągu całego roku.

oprac./A/

fot. pexels.com

źródło: money.pl

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. kolega pozwoli: ,,Dajmy propozycję – Handel tylko np. w środę, a w pozostałe dni zakaz handlu.” hi, hi, hi, Ku….wa już nie wytrzymam, komu to ma służyć …. Popaprańce jedne …. Zamknąć Kościoły w niedzielę ….. księża też chcą wolne …. Pamiętaj abyś dzień święty święcił …., gdzie ku…wa,pisze, że ma być msza św. Niedziela dla rodziny, najbliższych, dla Boga. Zamknąć Kościoły w niedzielę …. Bóg jest wszędzie, nie koniecznie w kościołach!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here